R-Vráce
16.12.08,09:37
Zdravím na porade, a chcela by som vedieť ako účtujete , keď jediný konateľ SRO vybera fir. kartou pre seba niekoľko krát do mesiaca sumy od cca 2.000 .- Sk- 20.000.- Sk. Na otázku ako to mám zúčtovať tak mi odpovedal že na osobnú spotrebu. Viem že takto sa to nedá celkom zúčtovať, poskytol svojej fi pôžičku, ale výbery to prevyšujú. Mzdu v sro nepoberá, lebo má aj iný príjem z FO. Čo s tým :confused:
R-Vráce
18.12.08,11:44
naozaj nemá niekto takýto prípad?
veronikasad
18.12.08,11:49
Paula
18.12.08,11:55
liba2
19.12.08,00:17
Zdravím na porade, a chcela by som vedieť ako účtujete , keď jediný konateľ SRO vybera fir. kartou pre seba niekoľko krát do mesiaca sumy od cca 2.000 .- Sk- 20.000.- Sk. Na otázku ako to mám zúčtovať tak mi odpovedal že na osobnú spotrebu. Viem že takto sa to nedá celkom zúčtovať, poskytol svojej fi pôžičku, ale výbery to prevyšujú. Mzdu v sro nepoberá, lebo má aj iný príjem z FO. Čo s tým :confused:
Nemá sa to robiť; v s.r.o. osobnú spotrebu konateľa nepoznáme....
Keď už je odkázaný si vziať peniaze firmy, tak je to pôžička, ktorú mu firma poskytla, mal by si to premyslieť a aspoň vybrať jednou sumou.
Treba spísať zmluvu a dohodnúť podmienky splatenia.
R-Vráce
19.12.08,07:24
Ďakujem za rady, pravdupovediac nehladala som , musela som dokončiť v termíne určité veci. Neviem aku máte skusenosť s klientom, keď mu poviete, že to sa tak nerobí a treba k tomu nejakú zmluvu o pôžičke atď... Konkrétne tento klient dosť ostro na mňa vystúpil, že sa starám do vecí ktoré ma nemusia zaújimať ( podľa neho ) ... Ale musia ma zaujimať z hladiska účtovníctva .
liba2
19.12.08,12:39
Ďakujem za rady, pravdupovediac nehladala som , musela som dokončiť v termíne určité veci. Neviem aku máte skusenosť s klientom, keď mu poviete, že to sa tak nerobí a treba k tomu nejakú zmluvu o pôžičke atď... Konkrétne tento klient dosť ostro na mňa vystúpil, že sa starám do vecí ktoré ma nemusia zaújimať ( podľa neho ) ... Ale musia ma zaujimať z hladiska účtovníctva .Oznám mu len svoje stanovisko ekonómky:
Výber konateľa z firemného účtu a následné nedoloženie nákupom pre firmu, je pohľadávka voči konateľovi a tak to aj zaúčtuješ. To že napr. pri kontrole nebude zmluva o pôžičke, je skutočne zodpovednosť konateľa a nie ekonóma (on si požičal z firemných prostriedkov, ty s tým nič nemáš) - vyhneš sa konfliktu.
R-Vráce
22.12.08,08:07
Ďakujem, skusim mu to tak povedať. Zbytočne sa "stresujem":mad:, keď sa
nemusím.
Prajem krásne Vianoce a veľa úspechov v práci. :---