svecova
16.12.08,10:07
Neviete mi poradit, aky je najvyhodnejsi sposob premeny uspor na EURO?v ktorej banke a aky produkt?vdaka
duves
16.12.08,09:18
To jedno, konverzny kurz je vsade rovnaky. A viazanost si zvol taku, ktora vyhovuje tebe;).
svecova
16.12.08,09:28
chcela by som co najkratsiu viazanost..odporucte podla skusenosti
Chobot
16.12.08,09:33
Neviete mi poradit, aky je najvyhodnejsi sposob premeny uspor na EURO?v ktorej banke a aky produkt?vdaka

Záleží od toho, koľko tých úspor máš. Pokiaľ to nie sú milióny a desiatky miliónov, tak stačí prísť po novom roku s peniazmi do banky a dostaneš za ne euro hotovosť. Len pozor, pri počte bankoviek nad 100 ks môžu banky pýtať poplatok. Treba to potom zameniť na viac krát alebo vo viacerých bankách.
marko182
16.12.08,09:37
Pokial Vam ide naozaj iba o samotnu konverziu SKK na EUR a planujete tieto prostriedky pouzit v najblizsej dobe, tak odporucam klasicky bezny ucet v ktorejkolvek banke. Nebudem Vam davat odporucania na konkretnu banku, preto vsetko zavisi od sluzieb, ktore by ste k danemu beznemu uctu potrebovali.

Pokial neuvazujete tieto prostriedky pouzit v najblizsej dobe, tak by som odporucal produkty ako ING Konto alebo eMax (mBank), kde sa Vam budu prostriedky urocit relativne vysokym urokom (okolo 3,5 % p.a.) a napriek tomu ich budete mat neustale k dispozicii pre pripad, ze ich potrebujete pouzit.