petmar
16.12.08,10:59
Milí poraďáci nevedeli by ste mi poradiť nejakú stránku, alebo iný spôsob, kde by boli návody alebo projekty na postavenie jednoduchej záhradnej chatky, asi tak 4x4 až 6x4 m2 . Ďakujem !
chandler
16.12.08,10:18
taku chatku myslim kupis v hornbachu a baumaxe
elena kubickova
16.12.08,10:21
http://www.chatky-sauny.sk/ - tu su nižšie ceny
wagner
16.12.08,15:37
A okrem toho postrebuješ stavebné povolenie - pokiaľ to nie je doplnková stavba k hlavnej stavbe - rod.domu. Vtedy je to drobná stavba.
petmar
16.12.08,17:27
A okrem toho postrebuješ stavebné povolenie - pokiaľ to nie je doplnková stavba k hlavnej stavbe - rod.domu. Vtedy je to drobná stavba.
to som si nemyslel, veď do 25 m2 ohlásenie...? :confused:
Bude to na záhrade za obcou.
Ešte by sa to možno dalo ako opravu starej - tú poškodenú zrútiť a nahradiť novou. Lenže ja by som to chcel (tíško) posunúť asi 10 m vedľa - miesta je tam dosť, tak fakt stavebné? AJ pre chatku na náradie, bez elektriny a rozvodu vody?
wagner
16.12.08,18:27
Tu máš citáciu stavebného zákona. Podľa toho čo píšeš, bude treba stavebné povolenie.

§ 55

(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

(2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 4, 5 m,
g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.
petmar
16.12.08,18:47
wagner-ďakujem za cenné rady.
Musím zájsť na OÚ, čím ma prekvapia.
220870
16.12.08,20:05
Tu máš citáciu stavebného zákona. Podľa toho čo píšeš, bude treba stavebné povolenie.

§ 55

(1) Stavebné povolenie sa vyžaduje, pokiaľ tento zákon a vykonávacie predpisy k nemu alebo osobitné predpisy neustanovujú inak, pri stavbách každého druhu bez zreteľa na ich stavebnotechnické vyhotovenie, účel a čas trvania; stavebné povolenie sa vyžaduje aj pri zmene stavieb, najmä pri prístavbe, nadstavbe a pri stavebných úpravách.

(2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 4, 5 m,
g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.
Pokiaľ to nemá betónový základ alebo podklad tak stačí ohlásenie na obecnom úrade.to by som potom musel mať povolenie aj na hajzelbúdu.
wagner
17.12.08,12:35
Nikde sa nehovorí o betónovom základe. Zákon používa výraz stavba spojená so zemou. A je jedno, či bude stáť na betónových tvárniciach, alebo na niečom inom, alebo bude iba upravený podklad pod stavbu. Pozri si prosím Ťa poriadne stavebný zákon a potom sa choď opýtať na stavebný úrad. A vôbec som netvrdila že musí mať stavebné povolenie. O tom rozhodne stavebný úrad a nie ja. Dúfam že nemieniš spochybňovať ešte aj ten okopírovaný stavebný zákon? To tak potom na Slovensku vypadá, keď si každý stavebný zákon vykladá po svojom.
chandler
17.12.08,15:02
tym spojena so zemou sa mysli betonovy zaklad. ak si polozite kontajner alebo chatku na zem, berie sa to inac ako ked betonujete zaklady, tak to funguje.
petmar
17.12.08,17:39
Chcel by som urobiť takú základovú dosku a poloziť chatku na ňu. Veď v LV mám napísaných okrem starej chatky 41 m2 zastavanej plochy, len neviem kde je to v záhrade. :rolleyes:
wagner
17.12.08,20:38
Pokiaľ chceš akože starú chatku zbúrať a postaviť novú, tak na tú starú by si mal mať búracie povolenie a na novú stavebné povolenie. Ja na Tvojom mieste by som to radšej všetko robila oficiálne, lebo keď sa nájde "dobrý sused", tak to môžeš mať drahšie.
chandler
18.12.08,13:03
Chcel by som urobiť takú základovú dosku a poloziť chatku na ňu. Veď v LV mám napísaných okrem starej chatky 41 m2 zastavanej plochy, len neviem kde je to v záhrade. :rolleyes:
mozes na zem plozit cestne panely a na ne chatku.
djmaros
13.12.09,08:48
Bohužiaľ, odpovedí na dve stany, ale ani jedna na položenú otázku. Bol tu záujem o plány, alebo projekty na postavenie chatky. Toto by som sa presne chcel dozvedieť aj ja. Nepíšte tu prosím o stavebnom zákone, zakladaní stavby a Baumaxe. Proste si chcem na záhradke SÁM postaviť drevenú chatku.
scorpion90
12.09.10,14:09
aj mna by to zaujimalo, nie je tu niekto kto vie poradit?
buchač
12.09.10,14:42
Bohužiaľ, odpovedí na dve stany, ale ani jedna na položenú otázku. Bol tu záujem o plány, alebo projekty na postavenie chatky. Toto by som sa presne chcel dozvedieť aj ja. Nepíšte tu prosím o stavebnom zákone, zakladaní stavby a Baumaxe. Proste si chcem na záhradke SÁM postaviť drevenú chatku.


aj mna by to zaujimalo, nie je tu niekto kto vie poradit?

....a tak málo stačí ...

Google - Približný počet výsledkov: 1 310 000 (0,32 sekúnd) ;)

stavba záhradnej chatky
http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=stavba+z%C3%A1hradnej+chatky&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

a pokračujeme veselo ďalej ...

Záhradná chatka už nie je búdou na úschovu záhradného náradia, ale stala sa plnohodnotným víkendovým domčekom s obytným i hospodárskym využitím. V súčasnosti je záhradkárčenie hobby, ktorému najmä mestský človek venuje chvíle voľného času cez týždeň i cez víkendy. Pestovanie ovocia a zeleniny, ale aj starostlivosť o kúsok vlastnej rekreačnej záhrady či upravenej prírody sa pre mnohých stalo módou i životným štýlom, niektorým nahrádza dovolenku a pre ďalších je pobyt medzi záhradkárskou komunitou náhradou za neraz vzdialenú rodinu.
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10098/204406/Zahradna-chatka

a nakoniec ????

Keby som si sadol za stôl / samozrejme za predpokladu , že mám aspoň približnú predstavu /...tak za jedno doobedie mám komplet na papieri všetko do posledného klinca , skrutky nahodený projekt ...
Takúto chatku totiž aj sám si môžeš postaviť , bez nejakých zbytočných investícií do projektanta ...
http://img.bleskovky.sk/mojdom/133433.jpghttp://img.bleskovky.sk/mojdom/133431.jpg