slvk
16.12.08,13:13
Dňa 10.11.2008 som odovzdala na úrad práce žiadosť o preukaz ZŤP. Do dnešného dňa som neobdržala žiadne vyjadrenie. Do akej doby je úrad práce povinný informovať o svojom rodzhodnutí?
Bobbix
16.12.08,12:46
Kalendarny mesiac od prijatia ziadosti po odoslanie vyjadrenia. Hodilo by sa posielat taketo zasielky obalkou s dorucenkou, bolo by jasne, kedy to prijali. Avsak niektori spoluobcania o takychto obalkach nevedia a niektore posty ich ani nedrzia.
Ja som uz vo vyssom leveli, ja uz cakam odpoved na odvolanie :-)
Stefan2005
16.12.08,12:52
... odovzdala na úrad práce žiadosť o preukaz ZŤP....

Otázka do všeobecne položená; ide iba o vydanie preukazu, alebo o posúdenie zdravotného stavu s prípadnou žiadosťou o peňažné kompenzácie? Ak má byť aj rozhodnutie o peňažnom príspevku, tak viď:

§92 zákona 195/1998

(5) Ak je podkladom na rozhodnutie o poskytnutí peňažného príspevku na kompenzáciu posudok príslušného orgánu, lehota na vydanie rozhodnutia je 60 dní. Ak nemožno vzhľadom na okolnosti prípadu rozhodnúť ani v 60-dňovej lehote, môže príslušný orgán v druhom stupni lehotu predĺžiť najviac o 30 dní.
wagner
16.12.08,15:57
Mne prišlo rozhodnutie do 60 dní. Odpoveď na sťažnosť presne v 30 deň- emailom. A unúvala sa odpovedať sama šéfka.Pretože podľa jej vyjadrenia, keď som sa sťažovala, tak potom museli najprv preveriť, či mi ten preukaz vydali oprávnene. Teda či mám naň zákonný nárok (asi či neprižmúrili oči) a ja som ešte taká drzá, že si dovolím sťažovať sa na drzého štátneho úradníka, ktorý je platený z našich daní a či by mi ten preukaz nemohli aj zobrať, keď sa sťažujem.