evarigova
16.12.08,14:16
Vie niekto kde sa dá získať pedagogické minimum po ukončení strednje školy?
Mám ukončenú strednú ekonomickú školu, chcela by som sa zamestnať ako učiteľka v MŠ, ale na to potrebujem získať pedagogické minimu. Ďakujem
alaya1
16.12.08,14:51
So strednou ekonomickou skolou a DPS nikdy nebudes kvalifikovana ucitelka v MS.
Snad by si mala zacas studovat na VS odbor pre materske skoly, nie pedagogicke minimum.
To je vylucene.
judita1971
16.12.08,16:26
na to aby si mohla učiť v MŠ ti stačí aj stredná škola pre učiteľstvo MŠ. Takže nie DPŠ, ale druhú strednú školu. Informuj sa na externé štúdium na stredných pedagogických školách.
ickom
16.12.08,18:12
No , učiteľky v dcérinej škôlke myslím že do 40 rokov (ak zavádzam, opravte ma) podľa nejakého nového zákona (tiež myslím že z minulého roku ) si musia doplniť štúdium aspoň na Bc. Takže ak máš záujem, prihlás sa na štúdium odbor predškolská a elementárna pedagogika - 3 ročné. Po ukončení môžeš učiť v MŠ a školských kluboch. Ďalším štúdiom (2roky - Mgr - učiteľstvo pre I. stupeň ZŠ) budeš môcť učiť 1-4 ZŠ.
Skús si pozrieť napr. www.unipo.sk - možnosti štúdia na Pedagogickej fakulte
alaya1
17.12.08,08:25
No , učiteľky v dcérinej škôlke myslím že do 40 rokov (ak zavádzam, opravte ma) podľa nejakého nového zákona (tiež myslím že z minulého roku ) si musia doplniť štúdium aspoň na Bc. Takže ak máš záujem, prihlás sa na štúdium odbor predškolská a elementárna pedagogika - 3 ročné. Po ukončení môžeš učiť v MŠ a školských kluboch. Ďalším štúdiom (2roky - Mgr) budeš môcť učiť 1-4 ZŠ
S predskolskou pedag. ucitelka 1.-4? to snad nie, ucit na ZS moze s VS ucitelstvo 1.-4., opacne plati, ak ma VS 1-4 moze s tym ucit v skolke.Vsetko je vo vyhlaske.
Ale otazka bola na DPS, takze neodbocujme.
mimotemyNaco by robila 2. SS, ked za ten cas si urobi VS? bolo by to nelogicke a neviem, este som sa nestretla so 4 rocnym studiou na SS popri zamestnani- dialkovo, snad iba nejaka nadstavba.
BABYstar
17.12.08,15:05
Až máš do 40,tak ani neváhaj a urob si VŠ pre MŠ,lebo sa pripravuje zákon,kde bude v roku 2020/ak nie, opravte ma/ povinné mať ako učiteľka min.Bc.
judita1971
18.12.08,13:52
doporučila som sa preto informovať na pedagogických školách, neviem koľko ročné štúdium to je, ak chce kľudne si môže urobiť aj vysokú pre MŠ, len poznám pani, ktorá mala chemickú školu a popri zamestnaní si urobila strednú pedagogickú školu.... koľko študovala neviem, a končila minulý rok.... o tom čo sa pripravuje neviem,lebo pracujem na ZŠ, ale ak je to tak, tak by som ja šla študovať vysokú školu, stále sa to mení, a keď štúdium tak nech vynaložená energia stojí za to.