fachman
16.12.08,15:57
Zdravím poraďákov,poprosím o radu,za týždeň sa syn vracia z Anglicka,a donesie si v hotovosti peniaze.Má ich uložiť do banky,a zmenia sa na euro,alebo čo robiť a neprerobiť.A ako je to s platením v našich korunách po novom roku?Ďakujem.
Chobot
16.12.08,15:13
Zdravím poraďákov,poprosím o radu,za týždeň sa syn vracia z Anglicka,a donesie si v hotovosti peniaze.Má ich uložiť do banky,a zmenia sa na euro,alebo čo robiť a neprerobiť.

Libry sa mu v banke nebudú automaticky konvertovať na eurá. To by najprv musel zameniť tie libry na koruny a na účet vložiť SKK. Nech si ich nechá a zamení na eurá po 1.1.2009. Najlepší kurz dostane v zmenárňach.


A ako je to s platením v našich korunách po novom roku?Ďakujem.

Od 1.1.2009 do 16.1.2009 je možné platiť aj slovenskými korunami. Prípadný výdavok vydajú v eurách. Stačí sledovať reklamu v TV, tam to chodí dokola.
marko182
16.12.08,15:55
Pokial ma Vas syn bankovy ucet v Anglicku, tak by som odporucal previest tieto peniaze z anglickeho uctu na slovensky (ci uz Vas alebo jeho vlastny). Neplatil by ziadne poplatky, nemusel by pri sebe nosit hotovost pocas cesty a hlavne by sa mu libry na slovenske koruny prepocitali vyhodnejsim kurzom, ako ked ich donesie v hotovosti. Po 1.1.2009 by sa mu uz na slovenskom ucte automaticky zmenili na eura.

Pokial v Anglicku vlastny ucet nema, moze to urobit cez ucet niekoho ineho, ale to uz je otazka dovery. Pokial ani toto nie je mozne, tak plati to, co napisal kolega Chobot vyssie.
Ajuška
16.12.08,19:22
Zdravím poraďákov,poprosím o radu,za týždeň sa syn vracia z Anglicka,a donesie si v hotovosti peniaze.Má ich uložiť do banky,a zmenia sa na euro,alebo čo robiť a neprerobiť.A ako je to s platením v našich korunách po novom roku?Ďakujem.
Myslím že stojí za zváženie ako mu vychádza zámena libry za euro v Anglicku... ;) ...
janko jaci
16.12.08,20:59
ja som menil tento tyzden libri v anglicku na eura takze za 1000£ som dostal 1110 euro
RSFredinka
30.12.08,19:00
mimotemy
Dokedy možem vkladať slov. peniaze na účet môžem aj po 16. januáru?

Ďakujem
Rozalka
30.12.08,19:33
Po skončení duálneho obehu si môžete mince aj bankovky
naďalej vymeniť v komerčných bankách:
•slovenské korunové mince do 30. júna 2009,
•bankovky do 31. decembra 2009.
stormcatcher
31.12.08,13:22
podla mojich informacii sa mozu menit ci uz mince alebo bankovky v komercnych bonkach len do urciteho datumu (neviem presne do kedy) a za poplatok. do konca roka len v NB bez poplatku.
convict
01.01.09,12:19
Od 20. januara 2009 legislativa dava bankam moznosť vymenu viac ako sto kusov korunovych bankoviek alebo minci spoplatnit.