dicinka
16.12.08,16:24
Ahojte Poraďaci, chcem sa spýtať, či má niekto z Vás skúseností s čajom Jiaogulan. Niekde som čítala, že tento čaj je veľmi dobrý pri liečbe cukrovky.
Neviem sa rozhodnúť, či ho mám objednať.
Vopred Vám ďakujem za radu.
MartinIII
16.12.08,15:35
My sme si kúpili rastlinku zo Starklu a naozaj je dobrý (nie nie je najchutnejší) ale má super účinky mama bola chorá dala si ten čaj a potom jeje nič nebolo ale mala 7 dní PNku takže tak
dicinka
16.12.08,15:38
My sme si kúpili rastlinku zo Starklu a naozaj je dobrý (nie nie je najchutnejší) ale má super účinky mama bola chorá dala si ten čaj a potom jeje nič nebolo ale mala 7 dní PNku takže tak
Takže tvojej mame pomohol a nevieš aké účinky má pri cukrovke?
dicinka
16.12.08,15:52
Nevie mi nikto poradiť?
gituša77
11.01.09,18:47
Zatiaľ skúsenosti nemám. Tiež ho mám zo Starkla od jesene 2008.
Prosím ako sa oň staráš? Akú máš zeminu, čo s polievaním?
Lebo akosi sa mi nemôže rozbehnúť s rastom! Ďakujem!
Jana Motyčková
12.01.09,09:21
Jiaogulan je dvojnálevový čaj, prvý nálev sa necháva iba krátko (asi 15s), potom druhý nálev sa nechá dlhšie (myslím 3-5 min.), ak to takto urobíte, druhý nálev je oveľa chutnejši, ako keď ho hneď necháte vyluhovať dlhšie. Prvý nálev robíme večer, druhý ráno, ale možno pre chuť stačí kratśí čas medzitým, treba vyskúšať.
Olino11
07.05.09,19:11
Jiaogulan reguluje hladinu cukru v krvi. Takmer u všetkých pacientov s diagnózou Diabetes mellitus sa ukázalo zlepšenie ich stavu.


Ako citam ostatne fora tak ludia pisu len same pozitivne veci. Treba vyskusat a asi to najlepsie clovek zisti na sebe ci to pomaha.
ondrejvla
07.05.09,19:40
Kúpila som, vyskúšala som, ale žiaden účinok som nezistila, pred pitím čaju som mala mmol v krvi takých istých hodnôt ako po vypití, pila som ho mesiac.
Myslím, že to je viac o komercii, ako o liečbe.
Skutočne druhý nálev je aspoň trošku viac pitný, ako prvý.
Mne sa osvedčili čajíky:
- imelo, ešte kým nemá biele guličky, nechám vysušiť a pomeliem ho na mäsovom mlynčeku, 1-2 PL vysypem do 0,7 dl pohára so studenou vodou večer, prikryjem tanierikom a na druhý deň pomaličky chlipkám, chutí to ako pivo bez "grádov"
- fazuľové struky, listy čučoriedky, listy ostružiny, nechám vysušiť, nastrihám do pláteného vrecka a varím - doslova varím cca 2-3 minúty 3 PL v 1 l vody, nechám chvíľu ešte vylúhovať, precedím a po troške si to popíjam.
Ale každému chutí a pomáha niečo iné, no tieto dva mám odskúšané, pomáhajú zlepšovať hodnoty cukru v krvi, teda treba si dávkovať aj menej inzulínu.
Valcake
07.05.09,20:09
Zatiaľ skúsenosti nemám. Tiež ho mám zo Starkla od jesene 2008.
Prosím ako sa oň staráš? Akú máš zeminu, čo s polievaním?
Lebo akosi sa mi nemôže rozbehnúť s rastom! Ďakujem!
Ja ho mám tiež od jesene zo Starkla. Presadila som ho a dostatočne zalievam, ale mali by ste vidieť ako sa rozrástol. Každý deň je dlhší a dlhší. Ale na cukrovku ste mali objednať Stéviu.
ondrejvla
09.05.09,20:03
Ja ho mám tiež od jesene zo Starkla. Presadila som ho a dostatočne zalievam, ale mali by ste vidieť ako sa rozrástol. Každý deň je dlhší a dlhší. Ale na cukrovku ste mali objednať Stéviu.

Stévia sa používa nie na liečenie cukrovky, ale ako sladidlo pre diabetikov, no mne sa ju napriek úsiliu nedarí udržať dlhší čas. Asi jej moc obtrhávam lístočky, lebo sladí výborne.
Valcake
25.06.09,13:53
Takto mi kvitne Jiaogulan a rastie rýchlo. Už som ho aj rozsadila. Na jar presadím aj do záhradky. Vraj prezimuje a na jar znova vyženie výhonky.:)
Olino11
15.04.10,07:32
Kúpila som, vyskúšala som, ale žiaden účinok som nezistila, pred pitím čaju som mala mmol v krvi takých istých hodnôt ako po vypití, pila som ho mesiac.
Myslím, že to je viac o komercii, ako o liečbe.
Skutočne druhý nálev je aspoň trošku viac pitný, ako prvý.
Mne sa osvedčili čajíky:
- imelo, ešte kým nemá biele guličky, nechám vysušiť a pomeliem ho na mäsovom mlynčeku, 1-2 PL vysypem do 0,7 dl pohára so studenou vodou večer, prikryjem tanierikom a na druhý deň pomaličky chlipkám, chutí to ako pivo bez "grádov"
- fazuľové struky, listy čučoriedky, listy ostružiny, nechám vysušiť, nastrihám do pláteného vrecka a varím - doslova varím cca 2-3 minúty 3 PL v 1 l vody, nechám chvíľu ešte vylúhovať, precedím a po troške si to popíjam.
Ale každému chutí a pomáha niečo iné, no tieto dva mám odskúšané, pomáhajú zlepšovať hodnoty cukru v krvi, teda treba si dávkovať aj menej inzulínu.

S Jiaogulanom uz mam 4 rocne skusenosti a musim sa priznat ze toto je druhy negativny nazor s ktorym som sa stretol, ale na druhu stranu ked som si precital vyskumy na officialnej stranke jiaogulanu sk, tak je sice pravda ze ma neskutocne velke mnozstvo lieciacich ucinkov ale nie je pri vsetkych kategoriach na 100% ucinny. Aj napriek tomuto pevne verim ze Vam zdravotne pomohol v inych oblastiach.

Prajem Pekny den
Silvernola
15.04.10,09:44
S Jiaogulanom uz mam 4 rocne skusenosti a musim sa priznat ze toto je druhy negativny nazor s ktorym som sa stretol, ale na druhu stranu ked som si precital vyskumy na officialnej stranke jiaogulanu sk, tak je sice pravda ze ma neskutocne velke mnozstvo lieciacich ucinkov ale nie je pri vsetkych kategoriach na 100% ucinny. Aj napriek tomuto pevne verim ze Vam zdravotne pomohol v inych oblastiach.

Prajem Pekny den
Ja ho síce mám len rok a cukrovku dva, ale určité skúsenosti s nim mám. Kým som robievala čaj, na hladine cukru sa to veľmi neprejavovalo. Keď som zlenivela a začala žuť čerstvé lístky, účinok sa prejavil viac. Teraz v zime si opäť robím čaj, účinok nicmoc. Uvidím za pár týždňov, už sa mi v záhrade ukazuje. Rastie ako blázon. Skúsim si ho na zimu pestovať v črepníku.
ubka
26.04.10,16:55
Súhlasím s odrejvla,
mám dobré skúsenosti s užívaním listu moruše. 3 gr. sušeného listu denne pomáha regulovať hladinu cukru, piť čaj z čerstvého . Máte super príležitosť zásobiť sa mladym listom-nasušiť a užívať.zázvoru: 1 k.l. narúhaného zázvoru zaliať 3 dl vriacej vody, lúhovať 5 min. Piť nesladený, je výbornej chuti a pomáha činnosti pankreasu, ale aj čistí celý tráviaci trakt.

Stévia sa môže "oberať" až keď dobre rozkošatí, skúste zaštipnúť a vyčkať, vydrží dlho.
armagedon74
14.03.11,14:13
Niekde na nete som sa dočítal, že nieje jiaogulan ako jiaogulan. Vraj pestovaný v Európe nemá také účinky ako pestovaný v číne. Pestovaný v Európe nemá ani len polovicu liečivých účinkov ako ten, ktorý sa dá objednať priamo od dovozcu z Číny. Já som si objednal tri rastlinky tu http://www.kruh.sk/sk/produkt/41 cca pred mesiacom a už ich mám 35 až 45 cm vysoké. Použil som zem priamo zo záhrady a darí sa mu celkom dobre. Do teraz som pil ten čaj, ktorý sa predáva na stránke jiaogulan.sk a cítim sa za tie dva mesiace, čo ho užívam celkom inak ako kedysi. Prvé dva týždne mi nerobil dobre, točievala sa mi z neho hlava a preháňal. Ale bral som to tak, že pri každom detoxikačnom čaji sa zo začiatku človek cíti inak. Teraz neľutujem, že som si ho nevysadil, lebo pôsobí na mňa veľmi dobre. Cítim sa od neho vitálnejší a nepociťujem únavu ako kedysi. Já tento čaj môžem len a len odporučiť. Po Reishi je to druhý produkt prírody, ktorý mi dokázal, že má vynikajúci účinok na ľudský organizmus.
Juraj Bindzár
07.08.11,11:36
Niekde na nete som sa dočítal, že nieje jiaogulan ako jiaogulan. Vraj pestovaný v Európe nemá také účinky ako pestovaný v číne. Pestovaný v Európe nemá ani len polovicu liečivých účinkov ako ten, ktorý sa dá objednať priamo od dovozcu z Číny. Já som si objednal tri rastlinky tu http://www.kruh.sk/sk/produkt/41 cca pred mesiacom a už ich mám 35 až 45 cm vysoké. Použil som zem priamo zo záhrady a darí sa mu celkom dobre. Do teraz som pil ten čaj, ktorý sa predáva na stránke jiaogulan.sk a cítim sa za tie dva mesiace, čo ho užívam celkom inak ako kedysi. Prvé dva týždne mi nerobil dobre, točievala sa mi z neho hlava a preháňal. Ale bral som to tak, že pri každom detoxikačnom čaji sa zo začiatku človek cíti inak. Teraz neľutujem, že som si ho nevysadil, lebo pôsobí na mňa veľmi dobre. Cítim sa od neho vitálnejší a nepociťujem únavu ako kedysi. Já tento čaj môžem len a len odporučiť. Po Reishi je to druhý produkt prírody, ktorý mi dokázal, že má vynikajúci účinok na ľudský organizmus.
A čo dávkovanie, množstvo ? Kedy sa má piť ? To tu ešte nikto nenapísal ale otázka tu už zaznela niekoľko krát.