manager22
16.12.08,16:34
Ahojte "PORAĎÁCI",
potreboval by som pomoc/radu...

Dňa 08.12.2008 bola na živnostenský úrad doručená žiadosť o vydanie ŽO ... všetko prebehlo v poriadku ...
Dnes (16.12.2008) bolo prevzaté rozhodnutie (orig. ŽO) ale ako ma informovali, museli vykonať v jednom predmete "malú" zmenu, keďže údajne - za tých pár dní - došlo k zmene - a predmet ORGANIZÁCIA ŠPORTOVÝCH, KULTÚRNYCH A INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ" - doteraz voľná ohlasovacia živnosť, bola zmenená - a to presnejšie rozdelená na dve: ORGANIZÁCIA ŠPORTOVÝCH PODUJATÍ (viazaná živnosť) a ORGANIZÁCIA KULTÚRNYCH A INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ (voľná ohlasovacia živnosť), takže z tohoto dôvodu vydali rozhodnutie s predmetom: ORGANIZÁCIA KULTÚRNYCH A INÝCH SPOLOČENSKÝCH PODUJATÍ !!!

Moja otázka teda je: Bude z tohoto dôvodu potrebné robiť dodatok k spoločenskej zmluve alebo nie, nakoľko v spoločenskej zmluve logicky je uvedené podľa "starého označenia" (len pre zaujímavosť, deň pred podaním na ŽÚ som všetko, a hlavne predmety komunikoval s vedúcim úradu - bolo všetko v poriadku) ... Bude mať OR problém s tým, že v spoločenskej zmluve je jeden predmet inak ako vo vydanom živnostenskom liste - alebo to nie je problém, keďže v návrhu na zápis spoločnosti do OR sa už napíše tak, ako je v rozhodnutí ...

Prosím, poraďte čo robiť, a ak je potrebné spísať dodatok, prosím tiež o radu, čo je/nie je potrebné tam uvádzať ...

ĎAKUJEM krásne všetkým za odpoveď / radu - SOM ZÚFALÝ a ZNECHUTENÝ - zajtra mala byť na OR odovzdaná žiadosť spolu s prílohami, no po dnešnej "zmene" o tom pochybujem ... :(
manager22
16.12.08,16:07
Prosím, vie mi niekto poradiť / pomôcť ??? Ď
wagner
16.12.08,16:10
ŽÚ písal tak preto, lebo nadobudol platnosť nový zákon. Podľa mňa budeš musieť ten doplnok spraviť, alebo si vybaviť potrebné doklady k ohlasovanej živnosti. To či OR bude mať s tým problém to neviem.
manager22
16.12.08,16:13
ŽÚ písal tak preto, lebo nadobudol platnosť nový zákon. Podľa mňa budeš musieť tú zmluvu prepísať, alebo si vybaviť potrebné doklady k ohlasovanej živnosti.

A bude postačovať DODATOK k spoločenskej zmluve - kde bude uvedená zmena konkrétneho predmetu podnikania ??? Samozrejme tento bude s overenými podpismi zakladateľov/spoločníkov ...
tuta
16.12.08,17:34
vmsux
20.12.08,22:43
ŽÚ písal tak preto, lebo nadobudol platnosť nový zákon. Podľa mňa budeš musieť ten doplnok spraviť, alebo si vybaviť potrebné doklady k ohlasovanej živnosti. To či OR bude mať s tým problém to neviem.

A je k dispozicii novy zoznam volnych zivnosti? Pripadne, ake boli este zmeny?
Dik
manager22
04.01.09,11:40
Ahojte,
chcem len doplniť, že nakoniec sme to urobili formou Dodatku (odvolávka na zmenu živnost. zákona a jedného z predmetov podnikania) k spoločenskej zmluve (kt. bola samozrejme prílohou) a OS Nitra už aj zapísal spoločnosť do OR !

Takže nebol s tým žiadny problém... :-)