marysyki
30.05.05,15:22
Nevie mi niekto poradit, ci sa daju dat do nakladov aj tzv. tipsy/sprepitne/...? Na blocku z registracnej pokladne bol na to aj priestor (mozne dopisat perom sumu).
Shaman
30.05.05,13:46
To si potom dopisem sprepitne 1000 Sk :-))

A pre info - ake obcerstvenie si chcete dat do nakladov? A ako? Pretoze reprezentacne do nakladov nejde...
evina
30.05.05,13:50
občerstvenie-repre- do nákladov nejde, takže sprepitné
škoda spomínať. Ak bol priestor na sprepitné v reg. kase, tak určite len preto, aby si ich inkasujúci priznal do príjmov.
durisovad
30.05.05,14:53
No, v ziadnom pripade! A ani obcerstvenie, to sa predsa uctuje na 513 a je to pripocitatelna polozka.
bepo
30.05.05,17:46
Určite to nebolo na bloku z registračnej pokladne s možnosťou dopísať to rukou ale na potvrdenke pri platbe kreditnou kartou.A v niektorých štátoch je možné dávať do daňových nákladov účty z reštaurácie takže ak účtuješ podľa zákona ktorý to povoľuje tak aj sprepitné.
ondrejvla
30.05.05,19:22
U nás určite nie! A nedajbože aby si si uznal DPH! Už som videla aj takéto riešenia!
Oldi
31.05.05,13:02
Takže NAZDRAVIE!!!
Ale s kontrolórmi si radšej nepripíjajme :)
tomas.horvath
02.11.07,10:26
Zdravim,

neviete mi v suvislosti so sprepitnym povedat ci ma byt sprepitne (deklarovane na uctenke) zahrnute do sumy z ktorej sa odvadza DPH ?
Znie to nelogicky ale stretol som sa uz s viacerymi vykladmi,
Vdaka
Rozalka
02.11.07,11:02
Zdravim,

neviete mi v suvislosti so sprepitnym povedat ci ma byt sprepitne (deklarovane na uctenke) zahrnute do sumy z ktorej sa odvadza DPH ?
Znie to nelogicky ale stretol som sa uz s viacerymi vykladmi,
Vdaka
keď je to príjem za dodané plnenie,;) rozhodne s DPH
tomas.horvath
02.11.07,12:05
Dakujem, a aby mi to bolo jasne vcelku ...
Zo 100 Sk deklarovaneho sprepitneho sa odvedie DPH, potom dan z prijmu PO(bar, restauracia) a nasledne este dan z prijmu casnika k vyplate ? cize po spravnosti by mal dostat 59 SK ? :(