Nataša
30.05.05,15:11
Aké tlačivo sa používa pri odhlásení zamestnancov zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne? Platí ešte to staré Hromadné oznámenie?

Ďakujem.
Zaira
30.05.05,13:18
Ja som ho nedávno posielala a nevrátili mi ho, takže tak sa zdá že áno.
Pekný deň
evae
30.05.05,13:19
ja mam to a zobrali mi ho asi pred tyzdnom. pozerala som aj na internete, ine tam nie je. asi im je jedno ake, najma aby sa dalo vediet :)
TMaja
30.05.05,13:21
Od januára 2005 neplatí náhodou, že hromadné odhlášky a prihlášky robí zamestnávateľ len dobrovolne???? nahlasenie zamestnávateľa sa presunulo na zamestnanca - nie opačne!!!! ( ?????)
evae
30.05.05,13:24
ano, je to presunute na zamestnanca, ale je rychlejsie ked vypisem tu odhlasku, ako mam vysvetlovat zamestnancovi, ze mu to tam nejdem dat ja. je to rychlejsie :) a som taka dobra dusa (len oni to nevedia)
Zita4
31.05.05,06:17
Mám skúsenosť, že aj keď pošlem prihlášku alebo odhlášku, poisťovňa vyzve poistenca, aby sa osobne dostavil. Teraz to riešim tak, že pri prijímaní alebo prepúšťaní len upozorním zamestnanca, aby si tieto veci vybavil. Ja neposielam nič.
Darana
31.05.05,09:50
Ja tiež neposielam, ale priamo pri odchode zamestnanca toto tlačivo vyplním, lebo presne ako uvádzaš "evae" je to oveľa jednoduchšie ako to vysvetľovanie a musíme mať predsa k svojim zamestnancom humánny prístup nie? Robí sa to na starom tlačive ...
ALLL
31.05.05,10:02
Mne povedali ked som bola odchlasit este na hromadnom oznameni, ze to uz budu robit sami zamestnanci, a dali mi na to tlacivo "oznamenie poistenca/platitela"
Darana
31.05.05,10:08
Áno, máš pravdu ale ešte to beží aj súbežne po starom, kým sa to nezabehne.
Dada
31.05.05,10:24
Áno, platí od januára, že sa zamestnanec sám prihlasuje aj odhlasuje. Mne sa dokonca stalo, že volala pani zo zdrav. poisťovne a prosila ma, aby som za zamestnanca, ktorý k nám nastúpil vo februári poslala prihlášku, to hromadné oznámenie. Som sa jej pýtala, že prečo by som to mala poslať, keď vymysleli nový zákon, že si to má zamestnanec vybaviť sám. Tak sa až urazila. Tak kde sme? Ja viem, že my všetci to chceme mať v poriadku, ale ustupovať niektorým "múdrym" tetuškám to teda nie. Buď nech zmenia zákon, alebo nech si tam vybavujú každého jedného zamestnanca.