andreawww
17.12.08,09:53
Od konca roku 2008 chcem použivať novy účet. Proste zo starého účtu presuniem peniaze na novy. To je všetko.
Ako to všetko urobiť tak, aby nebol problém pri DP... a s inymi vecami...aby bolo všetko ok!:cool:
jeso
17.12.08,09:53
nenapísal si či účtuješ v JU alebo v PU
ak si v JU zadáš nový účet a peniaze medzi účtami prevedieš prevodom cez priebežné položky
ak si v PU zadáš nový účet 221 xxx a prevedieš peniaze cez 261 medzi účtami
v danovom priznaní vypíšeš nový penažný ústav
Anja111
17.12.08,10:05
Doplním. Nezabudni oznámiť DU zmenu čísla podnikateľského účtu...
andreawww
17.12.08,10:16
Takze na doplnenie: Nerobim ziadne ,,komplikovane" DP, iba tam hodim pausalne vydavky a to je vsetko...(JU)
Ale este k tomu oznameniu DU: ake vsetky nalezitosti to ma mat?
Predstavuje si to tak jednoducho. Pridem do jednej banky - zalozim ucet (s vyhodnejsimi bankovymi poplatkami:)), pridem do mojej sucasnej banky - zrusim ucet a presuniem peniaze na ten novy - poslem volajaky list ci co DU, kde napisem od 23. dec 2008 pouzivam pre svoju zivnost ucet s cislom......
Mimochodom: nieje to podnikatelsky ucet... pokial viem ,to nie je povinnost, je to len bezny ucet.... (to iba na margo)
Prijmem dalsie napady, ktore poopravia moje naivne predstavy...:cool:
Marína
17.12.08,10:22
Doplním. Nezabudni oznámiť DU zmenu čísla podnikateľského účtu...
A tiež SP na registračnom liste FO, ZP na oznámení o .........
andreawww
17.12.08,11:22
este doplnujucu otazocku: daju sa tieto behacky (DU, ZP, SP) vybavit aj telefonicky alebo e-mailom? Alebo treba na to osobitne tlaciva...
jeso
17.12.08,11:27
telefonicky nie musíš to oznámiť písomne , s DU vždy písomný styk !!!
Marína
18.12.08,20:43
este doplnujucu otazocku: daju sa tieto behacky (DU, ZP, SP) vybavit aj telefonicky alebo e-mailom? Alebo treba na to osobitne tlaciva...
V prísp.5 som uviedla, aké tlačivá máš použiť pre ZP a SP.
andreawww
19.12.08,18:25
Este mam dalsiu doplnujucu otazku: Co by bolo najvyhodnejsie? Je jedno kedy datujem zalozenie noveho uctu... napr. 1.1.2009 alebo je to jedno hocikedy v strede mesiaca, proste len napr. za mesiac december mi v polovicke januara pridu peniaze za zvyplatenie faktury...:cool:
Marína
19.12.08,19:53
Je to úplne jedno.
veronikasad
20.12.08,11:11
Este mam dalsiu doplnujucu otazku: Co by bolo najvyhodnejsie? Je jedno kedy datujem zalozenie noveho uctu... napr. 1.1.2009 alebo je to jedno hocikedy v strede mesiaca, proste len napr. za mesiac december mi v polovicke januara pridu peniaze za zvyplatenie faktury...:cool:
Ak pôvodný účet zrušíš a mala si ho uvedený na nejakej neuhradenej odberateľskej faktúre, nezabudni ho nahlásiť aj odberateľovi. Inak sa platba odberatelovi vráti a faktúra ti zostane neuhradená
marjankaj
20.12.08,11:45
Este mam dalsiu doplnujucu otazku: Co by bolo najvyhodnejsie? Je jedno kedy datujem zalozenie noveho uctu... napr. 1.1.2009 alebo je to jedno hocikedy v strede mesiaca, proste len napr. za mesiac december mi v polovicke januara pridu peniaze za zvyplatenie faktury...:cool:

Datum založenia nového účtu ti určí banka (budeš to mať v zmluve). Pochybujem, že 1.1.2009 tam budú na teba čakať. A potom to oznámiš hlavne DÚ a odberateľom. Starý účet môžeš ešte nejaký čas ponechať, ak očakávaš platbu (niektorí to posielajú aj posledný deň v roku)
Paula
20.12.08,12:22
Súhlasím s ponechaním starého účtu (aspoň mesiac). Aj za cenu poplatku za vedenie účtu "dvojmo". Môže sa stať, že informácia o novom účte sa nedostane zavčasu k osobe, ktorá má na starosti prevodné príkazy.
andreawww
05.01.09,08:18
A este otazka: Aku presnu formu by malo mat oznamenie pre DU o zmene uctu?:cool:
katkap17
12.01.09,16:44
Chcem sa spýtať ked si chcem založiť nový účet, ako mám ukončiť ten starý keď je na ňom zostatok a nový chcem začať od nuly ďakujem
Zoltán Kovács
12.01.09,17:17
Chcem sa spýtať ked si chcem založiť nový účet, ako mám ukončiť ten starý keď je na ňom zostatok a nový chcem začať od nuly ďakujem

Vyber si tie peniaze v hotovosti do pokladne, alebo na osobnú spotrebu.
katkap17
12.01.09,17:40
Dufam že sa rozumieme mala som účet ktorý som použ. aj na súkr. účely a teraz chcem založiť / podn. účet len na podn. účely čiže úplne vyradiť z účtovníctva ten prvý účet
veronikasad
12.01.09,18:05
Dufam že sa rozumieme mala som účet ktorý som použ. aj na súkr. účely a teraz chcem založiť / podn. účet len na podn. účely čiže úplne vyradiť z účtovníctva ten prvý účet
Výber peňazí zaúčtuj ako osobnú potrebu /VNZD/. Vklad na nový účet ako vklad podnikatela, alebo cez priebežnú položku výdaj z pokladne.
katkap17
12.01.09,18:24
Ďakujem krásne za odpoveď obidvom