lea.laurova
17.12.08,11:02
Dobry den,
momentalne som na RD a som zamestnancom v bankovom sektore.
Počas RD som bola na pohovoroch a včera mi zavolali, že ma berú.
Včera 16.8.2008 som podala výpoved dohodou - už k dnešnemu datumu 17.12.2008, aby ma prepustili.
Moj buduci zamestnavatel chce, aby som uz zajtra s nimi podpisala zmluvu, ze zacinam u nich robit od 18.12.2008.
Moze mi to moj terajsi zamestnavatel zavrhnut, alebo ma nepustit?
Co ak to zajtra podpisem a oni sa mi napr. vyjadria, ze ma neprepustia hned?
Pred nastupom na Matersku dovolenku - v roku 2002 mi ostalo este niekolko dni dovolenky. Musi mi to zamestnavatel preplatit? Bola som na 2 materskych zasebou, takze v robote som medzitym nebola.
Treba niekde nieco ohlasit, napr. na Socialke, ze koncim RD?
Dakujem
Chobot
17.12.08,10:09
Dobry den,
momentalne som na RD a som zamestnancom v bankovom sektore.
Počas RD som bola na pohovoroch a včera mi zavolali, že ma berú.
Včera 16.8.2008 som podala výpoved dohodou - už k dnešnemu datumu 17.12.2008, aby ma prepustili.
Moj buduci zamestnavatel chce, aby som uz zajtra s nimi podpisala zmluvu, ze zacinam u nich robit od 18.12.2008.
Moze mi to moj terajsi zamestnavatel zavrhnut, alebo ma nepustit?
Co ak to zajtra podpisem a oni sa mi napr. vyjadria, ze ma neprepustia hned?
Pred nastupom na Matersku dovolenku - v roku 2002 mi ostalo este niekolko dni dovolenky. Musi mi to zamestnavatel preplatit? Bola som na 2 materskych zasebou, takze v robote som medzitym nebola.
Treba niekde nieco ohlasit, napr. na Socialke, ze koncim RD?
Dakujem

Zamestnávateľ môže s dohodou nesúhlasiť - potom si budeš musieť podať výpoveď (inak výpoveď dohodou neexistuje, je buď výpoveď alebo skončenie PP dohodou) s dvojmesačnou výpovednou dobou. Nepíšeš, dokedy máš rodičovskú dovolenku, resp. kedy by si mala nastúpiť do zamestnania po skočení RD.
lea.laurova
17.12.08,10:13
Rodicovska dovolenka by mi normalne kocila 21.3.2009
lea.laurova
17.12.08,10:18
Zamestnávateľ môže s dohodou nesúhlasiť - potom si budeš musieť podať výpoveď (inak výpoveď dohodou neexistuje, je buď výpoveď alebo skončenie PP dohodou) s dvojmesačnou výpovednou dobou. Nepíšeš, dokedy máš rodičovskú dovolenku, resp. kedy by si mala nastúpiť do zamestnania po skočení RD.

Rodicovska dovolenka by mi normalne koncila 21.3.2009
Chobot
17.12.08,10:28
Rodicovska dovolenka by mi normalne koncila 21.3.2009

Tak to si v pohode. Ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s dohodou, tak do konca decembra doruč výpoveď a počas plynutia VD budeš v tej práci na rodičovskej dovolenke. Zároveň môžeš uzatvoriť nový pracovný pomer a pracovať tam. Po uplynutí VD ti skončí ten pôvodný PP ku dňu 28.2.2009.

Počkaj, uvidíš, či zamestnávateľ bude súhlasiť s dohodou.
lea.laurova
17.12.08,10:44
Tak to si v pohode. Ak zamestnávateľ nebude súhlasiť s dohodou, tak do konca decembra doruč výpoveď a počas plynutia VD budeš v tej práci na rodičovskej dovolenke. Zároveň môžeš uzatvoriť nový pracovný pomer a pracovať tam. Po uplynutí VD ti skončí ten pôvodný PP ku dňu 28.2.2009.

Počkaj, uvidíš, či zamestnávateľ bude súhlasiť s dohodou.

Veeelmi pekne vam dakujem, potesili ste ma.
Prajem vam krasne sviatky.
Lea
brčko
17.12.08,11:20
Ešte k tej dovolenke. Od 1.4.02 je účinný zákonník práce, v ktorom sa hovorí o tom, že ak dovolenku nemôžeš vyčerpať pre čerpanie RD, tak si ju môžeš vyčerpať po ukončení MD alebo RD.
Takže pri ukončení PP ti zamestnávatel musí preplatiť dovolenku spred nástupu na MD + za obdobie prvej aj druhej MD (podla § 144 ods.4 je aj obdobie čerpania MD považovaný za výkon práce)

Ak by si nastupovala na MD najskôr 1.7.06, tak by si si dávala sama prihlášku na SP a teda teraz by si si musela dať od nástupu do zamestnania odhlášku z dôchodkového poistenia štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov.
Tvoje dieťa sa však predpokladám narodilo 21.3.06, takže na MD si nastupovala ešte skôr a prihlášku za teba podal ešte zamestnávatel, sama si si ju nepodávala. Takže vôbec netuším, či SP niečo v tom prípade od mamičky požaduje. Ak by zamestnávatel súhlasil s ukončením PP dohodou k 17.12.08, tak by ukončením PP podal vlastne odhlášku, takže by to bolo presne ukončené. Ale asi by som sa tým nejako nezaťažovala, ked si si nedavala sama prihlášku. Nepredpokladám, že by ti v SP vedeli jednoznačne poradiť, aj ked skúsiť môžeš.