ecc
17.12.08,14:23
Dobry den,

obraciam sa na vsetkych s pripadom, s ktorym sa uz mnohi z vas mozno stretli. Cez internet som si na zaciatku decembra objednal tovar, okamzite som tento tovar zaplatil prevodom na ucet, vyplnil som spravne udaje. Kedze islo o darcek k Vianociam, dost mi na tom zalezi. Od objednania presli uz dva tyzdne a tak som predvcerom napisal mail do spolocnosti z ktorej som objednaval ako to vyzera. Dnes mi prisla mailom odpoved, ze moj tovar bol odoslany 9.12.2008, do dnesneho dna vsak balik nedorazil, rovnako ani ziadny listocek v schranke.

Preto som odpisal, ze by som poprosil o podacie cislo zasielky, aby som sa mohol ist informovat na postu, pretoze viem, ze podla podacieho cisla zasielky dokazu na poste zasielku najst, pripadne zistit co sa s nou stalo. Kludne sa mohlo stat, ze postarka zabudla vypisat listok o zasielke, pripadne ho omylom hodila do inej schranky a susedia mi to nehodili spat... To je jedine riesenie ktore ma teraz napadlo.

Co vsak v pripade, ze predajca tovar neposielal doporucene alebo normalne, pripadne prvou triedou a nebude mat o odoslani ziadny rozumny doklad? Akym sposobom mozem ziadat spat svoje peniaze, pripadne moze ziadat o odoslanie mojho objednaneho tovaru este raz?

Viac ako o tie peniaze mi ide o darcek, ktory som kupoval, pretoze viem, ze priatelka tuzi po tom darceku a nieco take do Vianoc uz zohnat nestihnem, teda celkovo zohnat nieco take je skoro nemozne a toto je firma, ktora sa na to specializuje (ide o oblecenie - mikinu).

Jedine dokazy, ktore mam, tak je mailova komunikacia, teda faktura s vyzvou k platbe, moja platba cez internet banking a este mail v ktorom mi pisu, ze zasielka bola odoslana 9. decembra.

Dakujem vopred vsetkym za rady.
Bobbix
18.12.08,10:06
K druhemu odstavcu: ty nepros, ty ziadaj. Mas uz to podacie cislo?
K tretiemu odstavcu: takto to neformuluj, ze "ziadat o odoslanie mojho objednaneho tovaru este raz". Ak ti nevedia poslat mailom/faxom dokaz o odoslani, ziadaj okamzite dorucit to, co ti patri za tvoje peniaze. Nie odoslat este raz. Pripadne sa pozri na podmienky dodania, cize na dodaciu lehotu.
Mal by si to vybavit v pribehu par hodin, pretoze Vianoce klopu na dvere.
Zoltán Kovács
18.12.08,10:10
Mám skúsenosť, že pri objednávaní tovaru cez internet, tak kupujúci si sám volí spôsob dodania (obyčajne, doporučene, dobierkou....) Najprv to treba skontrolovať aký spôsob bol zvolený.
ecc
18.12.08,10:17
Bobbix: Zatial nemam nic, este mi nedosla odpoved.

smith: Volil som platbu vopred, moznosti dorucenia boli dobierka, osobne alebo Slovenskou postou. Kedze som to platil vopred, tak som klikol na postu, cize predpokladam, ze by malo ist o doporucenu zasielku. Tym padom by mali mat doklad o odoslani. Pozeral som si obchodne podmienky na internete a stoji v nich, ze za skody sposobene pri preprave zodpoveda predajca. Len by ma zaujimalo ako chcu riesit tento problem, ak mi zasielka nepride.
Bobbix
18.12.08,10:23
Ja by som urcite nevolil Slov postu, ale dobierku.
Mozno sa mylim. no zda sa mi ze pri formulacii "za skody sposobene pri preprave zodpoveda predajca" je myslene poskodenie tovaru, nie strata/nedorucenie. Takych mailov, ze bolo odoslane, ti vyrobim kolko chces. Ty ziadaj dorucit, nie odoslat.
bz5
18.12.08,10:35
Mailová komunikácia je isto zdlhavejšia ako telefonická. Odporúčam to skôr obvolať aj preto, že Vianoce sú už čochvíľa tu.
soraya
18.12.08,10:57
mam podobnu skusenost - objednala som zo zahranicia nejake darceky - z 8 objednavok boli zatial dorucene 4 - podotykam, ze vsetky objednavky vopred uhradene prevodom su zo zaciatku mesiaca 4.12.08. Dodavatelia su rozni a su to seriozne overene firmy, verim ze zasielky odoslali tak oko oznamili mailom. Najlepsie je vyziadat si od dodavatela podacie cislo - tzv. tracking no. a reklamovat nedodanie na poste.
ecc
18.12.08,11:05
Bobbix: Asi mas pravdu, ze ide o poskodenie, no skusim s nimi este nejak komunikovat a uvidim co sa dozviem. Je pred Vianocami a popravde uz ani nedufam, ze sa mi balik dostane do ruk.

soraya: Zahranicie je vsak iny pripad a o dost zlozitejsi.

bz5: Prave som tam volal, no nikto nedvihal. Dufam, ze maju len obednu prestavku.
ecc
18.12.08,11:31
Tak som sa tam dovolal, zdvihla mi to velmi ochotna pani a ochotne mi nadiktovala vsetko potrebne. Udajne som uz treti z danej zasielky, ktory sa ozval. Predoslych nieco malo cez 500 podani zasielok a ziadna reklamacia, podanie zasielky z osudoveho dna a hned 3 telefonaty, ze zasielka nebola dorucena.

Pani mi naditkovala cislo podacieho listku, takze pojdem dnes na postu a budem sa informovat.

Zatial dakujem vsetkym za rady, dam vediet ako som dopadol.
soraya
18.12.08,11:37
Drzim palce :)
ecc
19.12.08,10:01
Bol som na poste s tym cislom, tam to hladali v pocitaci a aj medzi zasielkami a nic, ta zasielka sa ako keby stratila. Cislo v pocitaci nemaju, takze to ku nam na postu nedorazilo.
Bobbix
19.12.08,10:14
Tvoja posta mohla preverit, ci odosielaca posta pozna take cislo.
(Ta pani vo firme mala velmi sladky hlasok ?? :-) )
ecc
19.12.08,11:19
Pani vo firme hlasok sladky nemala, takze na erotickej linke by sa neuplatnila, alebo bola ochotna a povedala mi vsetko co som potreboval. Povedal tiez, ze som treti komu z daneho dna neprisla zasielka, takze to vyzera skor tak, ze sa chyba stala na strane posty v Bratislave ci odkial to posielaju. Neostava mi nic ine ako pockat a potom po sviatkoch ich opat kontaktovat. Este pojdem v pondelok na postu a este raz si to dam zistit, mozno sa ten balicek niekde stratil na poste, ved nic nedam za opytanie.
Zoltán Kovács
19.12.08,11:21
Pani vo firme hlasok sladky nemala, takze na erotickej linke by sa neuplatnila, alebo bola ochotna a povedala mi vsetko co som potreboval. Povedal tiez, ze som treti komu z daneho dna neprisla zasielka, takze to vyzera skor tak, ze sa chyba stala na strane posty v Bratislave ci odkial to posielaju. Neostava mi nic ine ako pockat a potom po sviatkoch ich opat kontaktovat. Este pojdem v pondelok na postu a este raz si to dam zistit, mozno sa ten balicek niekde stratil na poste, ved nic nedam za opytanie.

Odosielateľ musí podať podnet na reklamáciu na odosielacej pošte, inak nič nedoriešiš.
ecc
19.12.08,12:03
To je mi jasne, ze odosielatej dava reklamaciu na poste, kde to posielal. Zial, do Vianoc sa to zrejme nestihne, pretoze este treba pockat, tam je tusim 18 dni na prevzatie zasielky a potom sa ma vratit spat k odosielatelovi, takze asi az po tomto termine bude mozna reklamacia.
ecc
30.12.08,00:38
Tak zatial nic, tovar mi nedosiel, tak som tam aspon teraz napisal mail ako to vyzera.
wagner
30.12.08,16:11
Podľa mňa by si mal napísať odosielateľovi reklamáciu ( doporučene- na doručenku) a to písomne. Vieš papier je papier. Potom uvidíš ako bude reagovať. Pokiaľ nemáš doklad nemôžeš sa sťažovať.
ecc
02.01.09,22:23
Este si pockam na odpoved, teraz je po sviatkoch, kto vie ako robia, ak nepride v pondelok mail s odpovedou, tak tam zavolam a popripade poslem tu reklamaciu.
ecc
22.01.09,22:53
Vcera som tam poslal mail, ze je to uz mesiac a pol a ze nic, ze ziadam o vratenie penazi na moj ucet + prilozil som screen z platby z ebankingu, doplnil som adresu a uzavrel to tym, ze pripadne dorucenie tovaru, ktory som si objednal.

Dnes mi dosiel mail, ze to dnes davali na reklamaciu na poste odkial to odoslali a este ma prosia o trpezlivost a o to, aby som sa siel este raz spytat na moju postu, ze ci to tam niekde nie je. Poslali mi este to cislo zasielky atd...
ecc
09.02.09,15:18
Obraciam sa na vas opatovne s touto temou. Pred tromi tyzdnami som pisal mail, odpisali, ze to podali na reklamaciu. Pred tyzdnom som pisal mail, ze ako to pokracuje a vyzera, no ziadna reakcia. Cez vikend som tam pisal opat, ale reakcia ziadna.

Co v tomto pripade, ak som nepodal reklamaciu postou, mam nejaku moznost stazovat sa na SOI alebo ako postupovat v tomto pripade, ze odmietaju komunikovat?
wagner
09.02.09,16:58
A čuduješ sa? Veď si im nič písomne neposlal. Pokiaľ nemáš overenú pravosť podpisu, tak Tvoje sťažnosti emailom nie sú platné nič. Pochybujem že by Ti to SOI uznala. Iba Ti môžu poradiť čo s tým.
ecc
09.02.09,21:45
OK, takze asi nic s tym. Idem si napisat reklamaciu a zajtra to tam doporucene poslem.