gogs
17.12.08,14:30
zdraviim maaam takyy probleem....k 31.10.2008 som dostal vypoved z dovodu rusenia firmy...firma zanikla....samozrejme ze som ziadal odstupne 2 mesacnee ktoree mi podla praava patrii...seef povedal ze sa o tom este dohodneme ale uz su tu vianoce a ja som este nedostal do ruky vypoved a ani peniaze....celyy ten cas som sa snazil kontaktovat sefa ale bol v zahranicii..vraaatil sa tento tyyzden a povedal ze ekonoomka mu dala vediet ze je nejakyyy probleem s papiermi..v uctovnej knihe a ze mi nedaaa peniaze ani zmluvu kym sa to nevyriesi...pytam sa co maaam robit??...moze sa odvolaaavat na takuu vec ze kym ekonomka nedaa dokopy uctovny rok tak on nemoze somnou ukoncit co treba??.....vopred klikaam na dakujem
veronikasad
17.12.08,13:34
Dostal si písomné výpoveď zo strany zamestnávateľa v zmysle § 63 odst. 1 písm. a?
gogs
17.12.08,13:40
ano presne podla toho paragrafu ale s tym ze vlastne som este nic nepodpiisal lebo mi dal podpisat vypoved ale nebolo tam zahrnute to ze mam narok na 2 mesacne odstupne tak som odmietol podpisat s tym ze tu vypoved treba prerobit no a doposial sa tak nestalo..
veronikasad
17.12.08,13:52
ano presne podla toho paragrafu ale s tym ze vlastne som este nic nepodpiisal lebo mi dal podpisat vypoved ale nebolo tam zahrnute to ze mam narok na 2 mesacne odstupne tak som odmietol podpisat s tym ze tu vypoved treba prerobit no a doposial sa tak nestalo..
Máš ten list "v rukách"? Ak ano a dátum prevzatia je 31.10.2008, výpovedná doba ti začína plynúť 1.11.2008 a končí 31.12.2008, ak tvoj prac.pomer vo firme trval menej ako päť rokov. Ak trval najmenej päť rokov, výpovedná doba končí 31.1.2009.
V profile máš funkciu predavač, ak si mal podpísanú hmotnú zodpovednosť, trvaj na vykonaní inventúry ku dňu skončenia pracovného pomeru.
Na odstupné máš nárok zo zákona, vyplatené by si ho mal mať najneskôr v najbližšom výplatnom termíne po skončení prac. pomeru - ak sa so zamestnávateľom nedohodneš inak
gogs
17.12.08,14:19
nemaam ten papier v ruke ale taaa firma uz neexistuje ona skoncila taktiez ku31.10
veronikasad
18.12.08,06:50
nemaam ten papier v ruke ale taaa firma uz neexistuje ona skoncila taktiez ku31.10
Prever si v príslušnej zdravotnej a socialnej poisťovni, či si odhlásený z poistenia