anna81
17.12.08,15:50
Neviete niekto ako je to s vyplácaním rodičovského príspevku popri zamestnaní? Pracujem na kratší pracovný úväzok, pracovná zmluva ešte pred nástupom na materskú. Teraz mám syna na tie 4 hod v opatere u starých rodičov. Počula som všeliaké fámy o vyplatení rod. príspevku. Jedná sa mi o to, kde umiestniť dieťa aby som o rod. príspevok neprišla. (či do škôlky, či k opatrovateľke, alebo môže ostať u starých rodičov)
brčko
17.12.08,19:16
ak už poberáš RP, môžeš nadalej pracovať a on môže ostať u starých rodičov. Nesmie nastúpiť do Mš.
jess
17.12.08,20:37
Viem, že som mimotemy, ale veľmi príbuznej. Môže matka pracovať za 1/2 min.mzdy, ak poberá opatrovateľský príspevok na dieťa so ZŤP ?
marcva
17.12.08,21:09
mozem prist o rodicovsky prispevok, ked som zatial on nepoziadala? Maly sa narodil 10.5. 2007, stale som na s nim doma, len som akosi pozabudla ist podat ziadost... Da sa RP vyplatit spatne? Ak ano, za cele obdobie? Dakujem
anna81
19.12.08,10:59
Odpoved k prvému príspevku: "Ževraj" keď nechám dieťa u starých rodičov, výška rodičovského príspevku bude cca 1900,-Sk pre starých rodičov. A ak by som ho umiestnila k registrovanej živnostníčke, dostala by som rod. príspevok v plnej výške, lenže by som musela zaplatiť opatrovateľku a v tom prípade sa mi neoplatí chodiť do práce. Ako to zariadiť aby som pracovala aj dostala plnú výšku? Inak, teraz sa pri malom striedame, pomohlo by to???
:confused:
Saara
19.12.08,11:41
anna81, tie zmeny sa tykaju len mamiciek, ktorym vznikol narok na RP od 1.1.2009. Ak uz RP poberas, vobec sa ta to netyka, mozes nadalej pracovat a poberat prispevok v plnej vyske tak ako doteraz, teda aspon v roku 2009.
anna81
19.12.08,14:18
Saara, Ďakujeeeem! to som chcela vedieť!!
jess
19.12.08,19:53
Saara, Ďakujeeeem! to som chcela vedieť!!
Inak, tu máš priame odpovede z MPSVaR http://poradne.rodinka.sk/viewforum.php?f=26
svobodova
21.01.09,14:48
Od 1.1.2009 chce konateľ bez odmeny za výkon činnosti konateľa poberať rodičovský príspevok. N ÚP mu povedali, že to nie je možné lebo je konateľ aj keď bez príjmu. V zákone som nenašla, že by konateľ nemohol poberať rod.príspevok. Neviete či sa niečo zmenilo?