AZIZA
17.12.08,16:45
Dobrý deň, chcela by som sa niečo spýtať....

Takže takto poznám dievčatá ktoré sú tanečná skupina a sú zaregistrované ako občianske združenie.

Ja som sólová tanečnica a ešte nemám 18 rokov, ale onedlho budem mať, a chcela by som vedieť či si dá dať napr. živnosť ohladom toho tanca.?!. Dúfam že chápete čo tým myslím.
:o:confused::rolleyes:
marjankaj
17.12.08,16:03
Dobrý deň, chcela by som sa niečo spýtať....

Takže takto poznám dievčatá ktoré sú tanečná skupina a sú zaregistrované ako občianske združenie.

Ja som sólová tanečnica a ešte nemám 18 rokov, ale onedlho budem mať, a chcela by som vedieť či si dá dať napr. živnosť ohladom toho tanca.?!. Dúfam že chápete čo tým myslím.
:o:confused::rolleyes:


Neviem,čo tým myslíš. Ale zo začiatku to môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce, a keď sa ti budú peniaze len tak hrnúť, potom si vybav živnostenský list.
Zoltán Kovács
17.12.08,16:46
A čo tak slobodné povolanie - umelci?
marjankaj
17.12.08,23:43
A čo tak slobodné povolanie - umelci?

Môže byť aj tak. Neviem, kde chce tancovať.
AZIZA
26.12.08,18:28
Neviem,čo tým myslíš. Ale zo začiatku to môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce, a keď sa ti budú peniaze len tak hrnúť, potom si vybav živnostenský list.
aha dík ...a kludne to môžem dávať na papier? Lebo nechcem už chodiť len tak že na "dohodu" na ruku. Pretože "objednavatelia" to môžu (aj to robia,síce mne sa to eče nestalo) že slovne sa dohodneme a dajú ledva polovicu z dohodnutej sumy.

A nebola som si istá či to tak nejak možem robiť papierovo.

Dakujem ;)
AZIZA
26.12.08,18:29
Môže byť aj tak. Neviem, kde chce tancovať.
No myslela som to celkovo ked chodím na výstupenia. Lebo doteraz som chodila len tak za vopred dohodnuté peniaze na ruku. Ale kamaratky ma upozornovali že by som to tak nemala robiť..
16lukasko
26.12.08,18:40
ja by som to rozhodne nedával ako živnosť... to je somarina... veď to ako nieje podnikanie.. ani speváci nemajú na to živnosť..
súhlasím so slobodným povolaním..
BXLmiami
27.12.08,06:23
Kým nemáš 18,podpisy na zmluvy robí zákonný zástupca.
Kolenčík
27.12.08,08:04
Ono by bolo dobre vedieť a vidieť čo tancuješ a potom to dať ako ty uvádzaš na papier, alebo počkať ako to tu spomínali do "osemnástky".
AZIZA
05.01.09,13:41
Ďakujem vám za rady,...
a všetko dobré do nového roku Vám želám...

AZIZA (bellydancer)
marjankaj
05.01.09,14:29
aha dík ...a kludne to môžem dávať na papier? Lebo nechcem už chodiť len tak že na "dohodu" na ruku. Pretože "objednavatelia" to môžu (aj to robia,síce mne sa to eče nestalo) že slovne sa dohodneme a dajú ledva polovicu z dohodnutej sumy.

A nebola som si istá či to tak nejak možem robiť papierovo.

Dakujem ;)


No myslela som to celkovo ked chodím na výstupenia. Lebo doteraz som chodila len tak za vopred dohodnuté peniaze na ruku. Ale kamaratky ma upozornovali že by som to tak nemala robiť..

Ak ti dávajú dohodnutú sumu, tak to tak rob ďalej. Ak nie, dohodni si to písomne (podpis zákonného zástupcu). Prípadne sa spýtaj kamarátok, ako to robia.