Baronka666
17.12.08,18:25
Ahojte všetci poraďáci!
Som v koncoch,potrebovala by som súrne poradiť.Skúsim byť stručná.Od r. 2006 som rozvedená.Doteraz bývam v rodičovskom byte,ktorý žiaľ po rozvode podľa našich skvelých zákonov patrí aj môjmu ex,aj keď sa doň nasťahoval pred rokmi len s jednou igelitkou,nič iné totiž nevlastnil.Dobrovoľne nás opustil pre inú ženu,a mňa nechal s dvoma deťmi a pôžičkou vyše 100 000,ktorú som musela splatiť.Opúšťal nás s tým,že nič od nás nechce,lebo vie,že nič mu tu nepatrilo.Po čase si to však rozmyslel ,hlavne vďaka svojej terajšej žene a zrazu podal žiadosť o vysporiadanie BSM.Viem,že podĽa zákona mu patrí polovička,dokonca to už sudkyňa aj rozhodla,mám mu vraj do 90 dní vyplatiť skoro 900.000 Sk,ale ja som sa voči tomu odvolala.
Moje odvolanie prijali a teraz mi prišiel príkaz vyplatiť do 10 dní poplatok skoro 26.000 Sk, s dodatkom,že sa môžem voči nemu odvolať. Mám to urobiť,teda odvolať sa,alebo ho radšej zaplatiť?
Prosím Vás,viete mi niekto poradiť?Má s tým niekto osob.skúsenosť?
Na právnika nemám,takže budem rada ,ak mi niektodá dobrú radu.
Vopred všetkým ďakujem.
02Michaela
17.12.08,18:08
Fúha:eek:. Máš to teda ťažké. Keď si predstavím, že toto raz čaká mňa. Tak podobne som na tom aj ja, aj s tým, ako ex nič nevložil do bytu a teraz mu patrí polovica. Je smiešne ako rozhodujú súdy na slovensku. A ešte horšie, ako tieto súdy zneužívajú ako môj ex tak aj tvoj a určite aj další. Hrozné!!! Prídu ako žobráci a potom chcú mailand.:mad:
Ingrid Ondruskova
17.12.08,18:17
Môj otec sa súdil cca 2 rokx do zadu mal zaplatiť súdu asi 8.000,-Sk, keďže bol dôchodca /čo aj dokladoval/ súd ho od poplatkov oslobodil, musel jednoducho preukázať, že je nesolventný.../Dali mu na súde na to tlačivá/
Baronka666
20.12.08,17:34
Ďakujem za rady,ale žialˇani jedna mi nepomohla.Nájde sa niekto,kto sa v tom vyzná,alebo má vlastnú skúsenosť?Budem mu veľmi vďačná.
iriska
23.12.08,07:56
Dá sa podať žiadosť o oslobodenie od súdnych poplatkov (ak máš nejaký majetok, tak aspoň v časti). Súd pošle potom tlačivo, ktoré treba vyplniť ohľadom príjmov, hnuteľného, nehnuteľného majetku a potom rozhodne, či oslobodí v časti, v celku alebo neoslobodí.