hrubyv
17.12.08,21:48
Prosím Vas najde sa tu niekto z okolia Trenčína, kto má spravenu rekuperaciu vzduchu v rodinnom dome? Pri stavbe nášho rodinného domu to zvažujeme zrealizovať, ale obavam sa hlučnosti zariadenia. Chcel by som v tomto smere poradiť a pokiaľ by sa dalo tak aj vidieť a počuť ako to funguje. Ďakujem.
spaspa
17.12.08,21:26
u mna ventilacia (s rekuperaciou) hluk pri normalnom rezime nevydava.

ak je jej prevadzka prepnuta na max tak je na niekolkych miestach v jednom rezime pocut aj jednotku aj prudiaci vzduch - pri zvysnych styroch rezimoch je na maximalnych otackach pomerne ticha. maximalne otacky som zatial nepotreboval pouzit...

myslim, ze vzdy zavisi na tom, ake otacky je nutne nadstavit pre normalnu prevadzku ventilatora / ov v zavislosti od potrebneho objemu prepravovaneho vzduchu (velkost objektu a jeho tepelna strata versus kapacita VZT jednotky). To znamena, ze by ste sa mali poobzerat po projektantovy VZT s dobrymi referenciami.

v mojom pripade su otacky v normalnom prevadzkovom rezime velmi nizke takze hlucnost je nulova...
vikko
17.12.08,21:27
Rekuperaciu predavam a viem zariadit ukazku v rodinnom dome pri tencine napriklad v Podolí. A dokonca aj priamo v trencine nieco podobne budem instalovat. na tomto linku su nejake specifikacie http://www.csmtrade.sk/klimatizacia/lossnay. hlucnost 22-26 db nieje vobec vela, ak sa da jednotka centralne napriklad do podkrovia tak nieje vobec pocut.
hrubyv
17.12.08,23:00
Dakujem za odpoved, rad by som sa na to pozrel, ako sa skontaktujeme?
marleau
12.07.10,15:25
Rekuperaciu predavam a viem zariadit ukazku v rodinnom dome pri tencine napriklad v Podolí. A dokonca aj priamo v trencine nieco podobne budem instalovat. na tomto linku su nejake specifikacie http://www.csmtrade.sk/klimatizacia/lossnay. hlucnost 22-26 db nieje vobec vela, ak sa da jednotka centralne napriklad do podkrovia tak nieje vobec pocut.
Som alergik a chcel by som vedieť,či a aký vplyv má rekuperácia na sliznicu.
220870
12.07.10,16:37
Asi ako klimatizácia v aute.