evuska
18.12.08,09:35
Dobrý mám jednu otázočku. V pondelok som dala návrh na vklad na kataster, kde predávam garáž. Až potom som sa dozvedela, že kedže ju nemám ešte 5 rokov tak musím platiť daň z príjmu. Z rozdielu medzi kúpnou a predajnou cenou. Lenže mám problém kúpnu zmluvu, ktorú sme uzatvorili ked sme ju kupovali mám aj na garáž aj na byt takže tam nie je vyčíslená hodnota garáže ako sa to dá teraz riešiť. Kúpna cena bola cca 120 000 vtedy tak išli garáže a teraz ju predávame za 150 000sk. Poradte mi ako to vyriešiť ak tam nemám kúpnu cenu. Ďakujem Eva
Marína
18.12.08,13:45
Najvhodnejšia by bola príloha k zmluve, podpísaná obidvoma zmluvnými stranami, s uvedením cien jednotlivých nehnuteľností.
Cena sa napr. dá vypočítať aj tak, že vypočítaš sumu na 1 m2. Mohlo by sa však namietať, že cena 1 m2/garáž nie je rovnocenná s cenou 1 m2/byt.
evuska, poprosím ťa o výstižnejšie názvy tém. Každý pýtajúci sa potrebuje pomoc. Napr. Nehnuteľnosť-predaj, aká vstupná cena do výdavkov?
evuska
19.12.08,08:35
Ďakujem za radu už som to opravila a ten dodatok by musel byť overený alebo spravený u notára. Ospravedlňujem sa som len začiatočník. Eva