poradaci
18.12.08,09:48
Na koho sa treba obratit alebo co robit, ak zamestnavatel odmieta plnit urcity bod kolektivnej zmluvy s vyhovorkou, ze ma nedostatok penazi?ide o prispevok zo soc. fondu
Chobot
18.12.08,09:02
Na koho sa treba obratit alebo co robit, ak zamestnavatel odmieta plnit urcity bod kolektivnej zmluvy s vyhovorkou, ze ma nedostatok penazi?ide o prispevok zo soc. fondu

A napadlo vám, že skutočne môže byť, že nemá peniaze v soc. fonde? Aký zisk dosiahla firma za posledné obdobie (tento rok, posledný kvartál,..)?

Nech odborový orgán iniciuje stretnutie s vedením firmy (tí, čo kolektívnu zmluvu uzavreli) a nech si nechajú od vedenie predložiť dôkazy, že nie sú peniaze. Potom buď nech upravia kol. zmluvu, alebo nech žiadajú plniť záväzky z kol. zmluvy.
poradaci
18.12.08,09:09
ale ako zamestnanca ma nemusi zaujimat, ze nemaju peniaze, ked v kolektivnej zmluve slubili prispevok na regeneraciu, museli mat nejaku kalkulaciu
Chobot
18.12.08,09:27
ale ako zamestnanca ma nemusi zaujimat, ze nemaju peniaze, ked v kolektivnej zmluve slubili prispevok na regeneraciu, museli mat nejaku kalkulaciu

Ja ťa plne chápem, že sa dožadujete svojich nárokov, ale čo bude lepšie, keď vám firma napr. tento rok nedá nejaký benefit a prežije, alebo vyplatí každému príspevok na dovolenku a v budúcom roku firma bude mať také problémy, že môžu ukončiť činnosť a zamestnanci pôjdu miesto na dovolenku hromadne na úrad práce?

Neviem, v akej firme robíš (malá/veľká, súkromná/štátna,..) či skutočne nemajú peniaze alebo je to len zástierka neochoty vyplatiť. Skôr, než podnikneš nejaké závažnejšie kroky, mali by ste cez tie odbory preveriť skutočnú situáciu vo firme. Ako som už napísal, ak naozaj nemajú peniaze, tak sa treba uskromniť. Ak peniaze majú, tak sa ich treba dožadovať.
jun2006
19.02.09,13:07
ale ako zamestnanca ma nemusi zaujimat, ze nemaju peniaze, ked v kolektivnej zmluve slubili prispevok na regeneraciu, museli mat nejaku kalkulaciu

Clovece, som rad, ze nepracujes pre mna. By som ta hnal svinskym krokom.

U nas sa hovori - z jalovej kravy tela nevytiahnes...

Kapisto??
mzdarka renca
20.02.09,10:02
Odborová organizácia a zamestnávateľ by mali vypracovať dodatok ku kolektívnej zmluve z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov na účte soc. fondu a prepočítať jednotlivé zložky plnení zo SF.