patka.bn
18.12.08,10:02
Ahojte poraďáci,

viem, že sa tu už viac tém popísalo o tom, čo sa budem pýtať, ale neviem nájsť komplexné riešenie. Keďže mám viac otázok, napíšem to v bodoch, dúfam, že sa niekto ozve a poradí mi:

1. SZČO pracujúca ako kaderníčka potrebuje nahlásiť prevádzku. Prosím Vás je na to nejaké tlačivo? Je potrebné ísť na živn.úrad osobne? Ak áno, je stále potrebné so sebou doniesť aj inšpekčnú knihu? Je potrebné priniesť na živn.úrad doklad o prenajatom priestore, kde chce kaderníčka mať prevádzku?

2. Viem, že je povinnosť nahlásiť otváracie hodiny. Tomu rozumiem, ale je potrebné riešiť aj odpad? Ak áno, akým spôsobom - niekde sa prihlásiť, alebo to vyriešia priamo na Mestskom úrade? Je všetko toto - teda aj otváracie hodiny aj odpad - možné vybaviť poštou?

3. V knihe pokladne je pridelené DKP podľa sídla SZČO - ak je prevádzka v inom okrese v BA ako sídlo SZČO - je potrebné ísť požiadať o pridelenie DKP na iný DÚ - teda tam, kde bude mať SZČO prevádzku?

Zatiaľ ďakujem. Určite ma ešte veľa vecí napadne, ale hlavne tieto základy ma zaujímajú.

Ďakujem všetkým a prajem príjemný deň (aj keď sneží, prší a ešte neviem čo všetko naraz).;)