L-M
18.12.08,10:53
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
1.Ak som vydatá, mám dve deti- boli sme celá rodina na detskom divadelnom predstavení. Môže zamestnávateľ zo sociálneho fondu preplatiť všetky lístky ? Aj napriek tomu, že nemáme žiadnu kolektívnu zmluvu ani vnútorný predpis na čerpanie soc. fondu? Samozrejme mi ich vo výplate všetky zdaní.

Ako má taký vnútorný predpis vyzerať?

2. Môže zamestnávateľ prispievať na dopravu do zamestnanie pri klas. tvorbe sociálneho fondu 0,6%? Je stanovené do akej percentuálnej výšky cestovného môže poskztnúť náhradu zo soc. fondu?
Netreba na to dajakú internú smernicu?
Interná smernica a vnútorný predpis je prosím Vás to isté?
ďakujem pekne za každú radu :)

Lucia
JAJA11
18.12.08,10:06
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu.
1.Ak som vydatá, mám dve deti- boli sme celá rodina na detskom divadelnom predstavení. Môže zamestnávateľ zo sociálneho fondu preplatiť všetky lístky ? Aj napriek tomu, že nemáme žiadnu kolektívnu zmluvu ani vnútorný predpis na čerpanie soc. fondu? Samozrejme mi ich vo výplate všetky zdaní.

Ako má taký vnútorný predpis vyzerať?

2. Môže zamestnávateľ prispievať na dopravu do zamestnanie pri klas. tvorbe sociálneho fondu 0,6%? Je stanovené do akej percentuálnej výšky cestovného môže poskztnúť náhradu zo soc. fondu?
Netreba na to dajakú internú smernicu?
Interná smernica a vnútorný predpis je prosím Vás to isté?
ďakujem pekne za každú radu :)

Lucia

Interná smernica môže byť totožná s vnútorným predpisom. Formu si nájdite v nejakom časopise a možno aj tu na Porade sú nejaké. :)

Na dopravu sa môže prispievať za určitých podmienok - sleduje sa príjem zamestnanca, ale neviem, aká je momentálne hranica.

Lístky môžete preplatiť všetky a samozrejme zdaniť, tak ako uvádzate.
L-M
18.12.08,10:17
Interná smernica môže byť totožná s vnútorným predpisom. Formu si nájdite v nejakom časopise a možno aj tu na Porade sú nejaké. :)

Na dopravu sa môže prispievať za určitých podmienok - sleduje sa príjem zamestnanca, ale neviem, aká je momentálne hranica.- V zákone som to nenašla a potom som si všimla, že je tam tá hranica od 1.1.2008 bola zrušená - len neviem či na to preplatenie je dajaká ta perc. hranica. Škoda , že v zákone nie sú dajaké konkrétne príklady. Možno poradíte kde sa dajú dajaké konkr. príklady naštudovať


Lístky môžete preplatiť všetky a samozrejme zdaniť, tak ako uvádzate. - Tie lístky mi môže preplatiť aj keď nemáme žiadnu intrenú smernicu na čerpanie SF?

Ďakujem ešte raz a prajem krásne Vianoce:) , keď už vonku je také nanič počasie:(
Lucia
P.S: našla som na porade aj tú internú smernicu- super , dá sa tu nájsť takmer všetko;)