Silvia123
18.12.08,12:18
Prosím vás budem faktúrovať predaj budovy, budem to faktúrovať bez DPH (5 rokov po kolaudácii uplynulo) keďže je to bez DPH nebudem to musieť mať vo výkaze o DPH nikde uvedené??? Zrejme nie ale pre istotu sa pýtam, lebo takáto vec sa každý deň nefaktúruje, tak aby som niečo nedomrvila.
A toto len tak zo zaujímavosti sa pýtam: keď predávam nákladné auto do zahraničia -staré bude to tiež bez DPH lebo vývoz je oslobodený a to už vo výkaze bude §47, len ma napadlo že nerozumiem kto zaplatí tú DPH-čku potom, -zrejme konečný príjemca, ale napríklad mi nejde do hlavy ako môže niekto urobiť fiktívny vývoz a zinkasuje DPH-čku, dávali to v telke, tak som sa nad tým zamyslela? -Akú??? -keď je vývoz oslobodený od DPH do zahraničia a ešte k tomu ju má platiť príjemca? Dúfam že som to dobre faktúrovala bez DPH...!!!
Marína
18.12.08,12:43
Silvia123
18.12.08,17:01
Ďakujem Marína, vieš mne šlo hlavne o to či mám alebo nemám vystaviť tú faktúru na predaj budovy, ale v tých príspevkoch čo si mi poslala som sa dočítala že je to na mne či ju vystavím alebo nie -teda do DPH výkazu mi určite potom nevstupuje. Len to som chcela vedieť, tak ešte raz diky
Marína
18.12.08,18:32
Silvi, tu je to http://www.porada.sk/132643-post10.html Tento si našla?