PavelSl
18.12.08,12:23
Dobry den.

Moja manzelka v novembri 2008 skoncila pracovny pomer dohodou. Od vtedy nepracuje, nakolko je chora. Ja pracujem. Ona ma dieta z prveho manzelstva, ktore nemam osvojene. Vsetci zijeme v spolocnej domacnosti. Chcem si uplatnit danovy bonus. Uctovnicka firmi mojho zamestnavatela prehlasila, ze potrebuje prehlasenie od firmi, kde moja
manzelka pracovala, ze u nich uz nepobera danovy bonus. Dokumenty o skonceni pracovneho pomeru mojej manzelky povazuje za nepostacujuce. Uctovnicka z firmi, kde manzelka naposledy pracovala, mi prehlasenie o
nepoberani danoveho bonusu na zaklade telefonickeho rozhovoru odmietla
dat.

Ake doklady su postacujuce pre uctovnicku
firmi, pre ktoru teraz pracujem a ake kroky by som mal uskutocnit.

V pripade ak nemate moznost mi poradit, prosim poslite mi kontakt
pomocou ktoreho sa mi moze podarit tento problem vyriesit.

Dakujem
Pavel
veronikasad
18.12.08,11:38
Dobry den.

Moja manzelka v novembri 2008 skoncila pracovny pomer dohodou. Od vtedy nepracuje, nakolko je chora. Ja pracujem. Ona ma dieta z prveho manzelstva, ktore nemam osvojene. Vsetci zijeme v spolocnej domacnosti. Chcem si uplatnit danovy bonus. Uctovnicka firmi mojho zamestnavatela prehlasila, ze potrebuje prehlasenie od firmi, kde moja
manzelka pracovala, ze u nich uz nepobera danovy bonus. Dokumenty o skonceni pracovneho pomeru mojej manzelky povazuje za nepostacujuce. Uctovnicka z firmi, kde manzelka naposledy pracovala, mi prehlasenie o
nepoberani danoveho bonusu na zaklade telefonickeho rozhovoru odmietla
dat.

Ake doklady su postacujuce pre uctovnicku
firmi, pre ktoru teraz pracujem a ake kroky by som mal uskutocnit.
V pripade ak nemate moznost mi poradit, prosim poslite mi kontakt
pomocou ktoreho sa mi moze podarit tento problem vyriesit.

Dakujem
Pavel
Ak ti to nebude chcieť urobiť, vyžiadaj si potvrdenie si potvrdenie o zdan. mzde a podaj sám daňové priznanie do 31.3.09. DU ti daňový bonus pošle do 30 dní od termínu na podanie DP.

Postačujúcim dokladom pre priznanie daňového bonusu u zamestnávateľa, ak naň zamestnancovi vznikne nárok, je podpísanie Vyhlásenia u zamestnávateľa a predloženie rodného listu dieťaťa /
PavelSl
18.12.08,11:50
Treba vypisat nove vyhlasenie alebo staci zapisat zmenu do stareho Vyhlasenia na zdanenie prijmov fyzickych osob zo zavislej cinnosti podla par. 36 ods 6 zakona c. 595/2003 o dani z prijmov? Ja pracujem 3 roky u toho isteho zamestnavatela.
veronikasad
18.12.08,11:53
Treba vypisat nove vyhlasenie alebo staci zapisat zmenu do stareho Vyhlasenia na zdanenie prijmov fyzickych osob zo zavislej cinnosti podla par. 36 ods 6 zakona c. 595/2003 o dani z prijmov? Ja pracujem 3 roky u toho isteho zamestnavatela.
Stačí to dopísať do starého s uvedením dátumu zmeny. Ak je to dieťa po skončení povinnej školskej dochádzky, treba k rodnému listu priložiť potvrdenie o návšteve školy.
Za správnosť údajov si zodpovedný ty ako zamestnanec, ak niečo zamlčíš a DB budeš mať vyplatený 2x, DU bude od teba žiadať vrátenie preplatku.
PavelSl
18.12.08,12:03
Dakujem