mamullienka
18.12.08,11:31
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť, kde treba zaúčtovať príjem zo zamestnania u SZČO? Patrí k iným príjmom ovplyvňujúcim daň z príjmu alebo nie. Na konci roka mu zamestnávateľ urobí zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň.
Ďakujem
veronikasad
18.12.08,10:33
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť, kde treba zaúčtovať príjem zo zamestnania u SZČO? Patrí k iným príjmom ovplyvňujúcim daň z príjmu alebo nie. Na konci roka mu zamestnávateľ urobí zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň.
Ďakujem
Príjem zo zamestnania uvádzaš na základe potvrdenia o zdan. mzde v § 5 daňového priznanie. Zaplatené odvody znižujú základ dane. Zrazenú daň u zamestnávateľa započítaš s celkovou daňovou povinnosťou. Príp. preplatok ti DU vráti.
Paula
18.12.08,10:33
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť, kde treba zaúčtovať príjem zo zamestnania u SZČO? Patrí k iným príjmom ovplyvňujúcim daň z príjmu alebo nie. Na konci roka mu zamestnávateľ urobí zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň.
Ďakujem


Ak mu chodí výplata na podnikateľský účet - príjem neovpl. základ dane. Daňové priznanie si musí urobiť sám, k nemu dostane od zamestnávateľa potvrdenie o príjmoch a zrazených preddavkoch na daň.
liba2
18.12.08,23:22
Dobrý deň, mohol by mi niekto poradiť, kde treba zaúčtovať príjem zo zamestnania u SZČO? Patrí k iným príjmom ovplyvňujúcim daň z príjmu alebo nie !

Na konci roka mu zamestnávateľ urobí zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň.
ĎakujemZamestnávateľ mu nemôže urobiť RZD! SZČO podáva daňové priznanie sám , do ktorého zahrnie aj príjem zo závislej činnosti podľa potvrdenia zamestnávateľa.
Dobroslava
19.12.08,07:20
Pekný deň, chcem sa spýtať, či môžem uhradiť odvody SZČO za mesiac december 2008 do 31.12.2008, tzn. ešte v Sk, nie v EUR do 8.1.2009? Je v tom nejaký problém?
veronikasad
19.12.08,07:22
Pekný deň, chcem sa spýtať, či môžem uhradiť odvody SZČO za mesiac december 2008 do 31.12.2008, tzn. ešte v Sk, nie v EUR do 8.1.2009? Je v tom nejaký problém?
Pokial uvedieš špec.symbol 122008, nemal by s tým byť žiadny problém. Ja som ich tiež zaplatila v decembri
Zoltán Kovács
19.12.08,07:23
Pekný deň, chcem sa spýtať, či môžem uhradiť odvody SZČO za mesiac december 2008 do 31.12.2008, tzn. ešte v Sk, nie v EUR do 8.1.2009? Je v tom nejaký problém?

Áno môže. Zákon hovorí iba o možnom poslednom termíne platieb (vždy 8. nasledujúceho mesiaca). T.z. že predčasnej úhrade nič nebráni. Mám klientov, ktorí platia odvody 1/2 roka dopredu aby s tým nemali starosti.
Dobroslava
20.12.08,13:58
Áno môže. Zákon hovorí iba o možnom poslednom termíne platieb (vždy 8. nasledujúceho mesiaca). T.z. že predčasnej úhrade nič nebráni. Mám klientov, ktorí platia odvody 1/2 roka dopredu aby s tým nemali starosti.

Ďakujem