dede2
18.12.08,14:31
Ahojte, chcem Vás poprosit o radu.

Vystavujem vydanú faktúru do Rumunska (teda EU) na tovar v MRP. Typ faktúry som dal Európska únia. Po nahodeni poloziek som zistil, že mi to vystavilo s DPH. Ale ved do EU sa vystavuju faktury bez DPH (odberatel ma IC DPH). Nechapem preco tam dali volbu "Europska unia", ked to vystavuje s DPH. Ked chcem vystavit fakturu bez DPH musim zadat typ faktury zahranicna.

Moze mi prosim niekto vysvetlit preco je to tak? Dakujem
Marína
18.12.08,22:10
lenkak
19.12.08,08:22
eu typ 13
misomiso
19.12.08,08:24
Ahojte, chcem Vás poprosit o radu.

Vystavujem vydanú faktúru do Rumunska (teda EU) na tovar v MRP. Typ faktúry som dal Európska únia. Po nahodeni poloziek som zistil, že mi to vystavilo s DPH. Ale ved do EU sa vystavuju faktury bez DPH (odberatel ma IC DPH). Nechapem preco tam dali volbu "Europska unia", ked to vystavuje s DPH. Ked chcem vystavit fakturu bez DPH musim zadat typ faktury zahranicna.

Moze mi prosim niekto vysvetlit preco je to tak? Dakujem

Ale ved aj do Rumunska mozes predat hoci neplatcovi, potom fakturujes s DPH !
Marína
19.12.08,08:52
Ale ved aj do Rumunska mozes predat hoci neplatcovi, potom fakturujes s DPH !

Ahojte, chcem Vás poprosit o radu.

Vystavujem vydanú faktúru do Rumunska (teda EU) na tovar v MRP. Typ faktúry som dal Európska únia. Po nahodeni poloziek som zistil, že mi to vystavilo s DPH. Ale ved do EU sa vystavuju faktury bez DPH (odberatel ma IC DPH). Nechapem preco tam dali volbu "Europska unia", ked to vystavuje s DPH. Ked chcem vystavit fakturu bez DPH musim zadat typ faktury zahranicna.

Moze mi prosim niekto vysvetlit preco je to tak? Dakujem
.