veronik_a
18.12.08,22:05
Vyhrala som vecnú cenu v určitej hodnote, mám potvrdné aj hodnotu výhry a rovnako viem o povinnosti zaplatiť daň z tejto výhry, ale neviem ako mám ďalej postupovať.
Môžem uhradiť daň už tento rok alebo najprv musím podať daňové priznanie začiatkom budúceho roka?
Ak mi daňové priznanie robí zamestnávateľ, ako mám uhradiť tú daň? Prevod na nejaký účet alebo inak? Odkiaľ viem údaje na tento prevod? Prípadne ako inak mám uhradiť daň a všetko urobiť podľa zákona?
Ďakujem za radu.
ivka70
18.12.08,21:13
ak ti danove priznanie robi zamestnavatel, dodas mu potvrdenie o vyhre spolu so ziadostou o vykonanie rocneho zuctovania /rovnako ako napr potvrdenia od ineho zamestnavatela, ak bola v priebehu roka zmena/

dan uhradis az po prepocitani cca. v marci buduceho roka
Marína
18.12.08,23:52
Vyhrala som vecnú cenu v určitej hodnote, mám potvrdné aj hodnotu výhry a rovnako viem o povinnosti zaplatiť daň z tejto výhry, ale neviem ako mám ďalej postupovať.
Môžem uhradiť daň už tento rok alebo najprv musím podať daňové priznanie začiatkom budúceho roka?
Ak mi daňové priznanie robí zamestnávateľ, ako mám uhradiť tú daň? Prevod na nejaký účet alebo inak? Odkiaľ viem údaje na tento prevod? Prípadne ako inak mám uhradiť daň a všetko urobiť podľa zákona?
Ďakujem za radu.

Nesúhlasím s Ivkou. Zamestnávateľ môže vykonať ročné zúčtovanie dane len z príjmov podľa §5 - závislá činnosť. Výhra je príjmom podľa §8 ods.1 písm i) alebo j)
i) výhry v lotériách a iných podobných hrách a výhry z reklamných súťaží a žrebovaní,
j) ceny z verejných súťaží, ceny zo súťaží, v ktorých je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, a ceny zo športových súťaží, ak nejde o daňovníka, ktorý športovú činnosť vykonáva v rámci inej samostatnej zárobkovej činnosti [§ 6 ods. 2 písm. b)],

Zamestnávateľa nebudeš žiadať o ročné zúčtovanie dane. Daňové priznanie si podáš sama na tlačive typ B po 1.1.2009, najneskôr do 31.3.2009. Daň uhradíš buď poštovou poukážkou(tú si vypýtaš na Daň. úrade, keď budeš podávať daň.priznanie) alebo na bank. účet. Číslo príslušného BU nájdeš (klikni na) TU (http://www.drsr.sk/wps/portal/%21ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4gPMTExBcmB2I76kX Ahb31fj_zcVP0A_YLciHJHR0VFAI2i11w%21/delta/base64xml/L3dJdyEvUUd3QndNQSEvNElVRS82XzBfVDQ1Ug%21%21?nID=6 _0_T445&cID=6_0_T445%27%27). Konšt.symbol = 1744, var.symbol DIČ, ak ho nemáš pridelené, rodné číslo.