unidat
19.12.08,06:54
Dnes som pozeral v SME článok s názvom Euro prinúti viac ľudí platiť DPH.
Citujem:"
Strop zárobku, do ktorého podnikatelia a živnostníci nemusia platiť daň z pridanej hodnoty, je v súčasnosti 1,5 milióna korún. Ak niekto zarobí za dvanásť mesiacov v hrubom viac, musí sa zaregistrovať na daňovom úrade a začať platiť túto daň. Ten, kto zarobí menej, sa o DPH starať nemusí.
Od januára však klesne hranica, od ktorej treba odvádzať DPH, na 35-tisíc eur, čo je v prepočte 1 054 410 korún. Do úvahy sa pritom berie celá suma, ktorú podnikateľ z podnikania zinkasoval, čiže jeho tržby."
Ale pod fotkou je uvedený text:
"Už v nasledujúcom roku začnú platiť DPH podnikatelia s 12­mesačným obratom nad 35­tisíc eur (1 054 000 korún).".
Raz sa hovorí o zisku, raz o obrate. A to je rozdiel.
Aká je pravda?
deha
19.12.08,06:13
dezinformácie
babi2
19.12.08,06:29
Pravda je taká, že to nie je o zisku ale obrate
Zoltán Kovács
19.12.08,07:26
Dnes som pozeral v SME článok s názvom Euro prinúti viac ľudí platiť DPH.
Citujem:"
Strop zárobku, do ktorého podnikatelia a živnostníci nemusia platiť daň z pridanej hodnoty, je v súčasnosti 1,5 milióna korún. Ak niekto zarobí za dvanásť mesiacov v hrubom viac, musí sa zaregistrovať na daňovom úrade a začať platiť túto daň. Ten, kto zarobí menej, sa o DPH starať nemusí.
Od januára však klesne hranica, od ktorej treba odvádzať DPH, na 35-tisíc eur, čo je v prepočte 1 054 410 korún. Do úvahy sa pritom berie celá suma, ktorú podnikateľ z podnikania zinkasoval, čiže jeho tržby."
Ale pod fotkou je uvedený text:
"Už v nasledujúcom roku začnú platiť DPH podnikatelia s 12*mesačným obratom nad 35*tisíc eur (1 054 000 korún).".
Raz sa hovorí o zisku, raz o obrate. A to je rozdiel.
Aká je pravda?

Položím otázku, čo pod pôjmom "zarobí za 12 mesiacov v hrubom viac" ako je hranica, rozumieť.
U szčo hrubý zárobok je vlastne obrat, teda celková suma príjmov.
unidat
19.12.08,07:35
Som sko začiatočník. Takže ak nakúpil tovar za 1mil. a predám ho za 1,1 mil.,
hrubý zisk (obrat) je 1,1 mil, čistý 100 t. ( z toho sa platia dane.).
Dobre tomu rozumiem? A teda nemusím platiť DPH.
lepka
19.12.08,07:38
Omyl predal si za 1,1 mil.teda tvoj obrat presiahol 1,054 mil.Skk teda platíš DPH,pre DPH sa počíta obat
veronikasad
19.12.08,07:41
Som sko začiatočník. Takže ak nakúpil tovar za 1mil. a predám ho za 1,1 mil.,
hrubý zisk (obrat) je 1,1 mil, čistý 100 t. ( z toho sa platia dane.).
Dobre tomu rozumiem? A teda nemusím platiť DPH.
V JU obrat = zaplatené faktúry alebo tržby za obdobie 12 prech. kal. mesiacov. Ak od 1.2.2008 - 31.1,09 presiahnu v prepočte 35 000 EUR, do 20.2.2009 sa musíš registrovať za platitela DPH.
V príklade ktorý si uviedol - ak sa jedná o toto obdobie a faktúry boli zaplatené, obrat si presiahol a máš povinnú registráciu.