ROTI
19.12.08,10:15
Dobrý deň prosím Vás vie mi niekto poradiť?
Živnostník - neplatič DPH dostal dotáciu z EU, počíta sa táto
dotácia do obratu DPH?
Ďakujem.
Vladimír Ozimý
19.12.08,12:21
Dobrý deň prosím Vás vie mi niekto poradiť?
Živnostník - neplatič DPH dostal dotáciu z EU, počíta sa táto
dotácia do obratu DPH?
Ďakujem.

aká je t o dotácia?
ROTI
19.12.08,13:17
Je to dotácia z europskych fondov,
vlastne živnostík si musel nakúpiť najprv za vlastné zriadenie,
materiál, no a potom musel požiadať na základe predložených vyplatených faktúr o vyplatenie dotácie.
Za to musel robiť nejaké školenia pre nezamestnaných bezodplatne.
Vladimír Ozimý
19.12.08,15:15
Je to dotácia z europskych fondov,
vlastne živnostík si musel nakúpiť najprv za vlastné zriadenie,
materiál, no a potom musel požiadať na základe predložených vyplatených faktúr o vyplatenie dotácie.
Za to musel robiť nejaké školenia pre nezamestnaných bezodplatne.

vyzerá to byť investičná dotácia ta nie je predmetom DPH a preto nevstupuje ani na účely obratu
ROTI
19.12.08,21:13
Ďakujem za odpoveď.
marjankaj
19.12.08,21:36
vyzerá to byť investičná dotácia ta nie je predmetom DPH a preto nevstupuje ani na účely obratu

Nie som si tým celkom istý.

§ 4 zákona o DPH


(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.
ROTI
21.12.08,07:49
Ja to chápem, že mu boli preplatené náklady.
Takže nemalo by sa to rátať do obratu.
Má niekto iný názor?
Vladimír Ozimý
21.12.08,18:26
Nie som si tým celkom istý.

§ 4 zákona o DPH



(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.


ja som si istý na 100%...prevádzková a investičná dotácia nie je dodanie služby ani tovaru.....nevstupuje do obratu...
certik
12.01.09,15:04
DObrý deň, stretli ste sa už s dotáciou z Pôdohospodárskej platobnej agentúry? Ako ste o nej účtovali? Ďakujem