kabatik
19.12.08,09:30
Má pre mňa význam upgradovať "security upgrade" pre internet explorer keď ho nepouživam? Použivam Mozillu a tu si pravidelne upgradujem.
bobino38
19.12.08,08:34
..myslím, že nemá.
marko182
19.12.08,09:49
Ja tiez pouzivam Firefox, ale napriek tomu instalujem vsetky patche aj na IE. A to z toho dovodu, ze niektore stranky funguju iba v IE (chvalabohu, ze ich nie je vela) ako napr. katastralne mapy.
Myslim, ze toto je kriticky update, ktory Microsoft vypustil v priebehu tyzdna. Pokial mate legalnu kopiu Windows XP, tak tym nicomu neuskodite, ze si ho nainstalujete.
marko182
19.12.08,14:37
Este dodam, ze bola dnes zverejnena doplnujuca informacia, ze bezpecnostna chyba, na ktoru Microsoft vydal security update, je uz zneuzivana nielen priamo cez IE, ale aj cez podvrhnute Word dokumenty obsahujuce skodlivy kod (vyuzivajuce ActiveX prvky z IE). Takze naozaj viac nez odporucam tu zaplatu nainstalovat.
Bohuzial este nemozem vlozit link na clanok, ale docitate sa napriklad na dsl.sk
kabatik
20.12.08,20:08
Diky. Už so povolil upgrade a nainštaloval som to.Pýtal som sa preto, lebo pri automatickom upgrade rastie Windows do astronomických rozmerov. Prepol som si na manuál a vyberám si.
Stefan2005
20.12.08,20:53
Diky. ... pri automatickom upgrade rastie Windows do astronomických rozmerov...

... v záujme zamedzenia tohoto nárastu treba z času na čas odstrániť inštalačné súbory (možno ich aj zálohovať), z ktoré sa ukladajú do adresára Windows...
kabatik
20.12.08,22:10
... v záujme zamedzenia tohoto nárastu treba z času na čas odstrániť inštalačné súbory (možno ich aj zálohovať), z ktoré sa ukladajú do adresára Windows...

No len keby som vedel , ktoré su to. Súbor "Temp" pravidelne čistím, ale on si ukladá niečo aj priamo do Windows a to sa už bojím vymazať.
Stevo5
21.12.08,12:42
Tie zálohy "security upgrade" a aj iné upgrady systému sú priamo v adresári Windows. Sú to všetky ktorých názvy začínajú znakom "$" a sú zoradené pekne všetky za sebou.
V prvom adresári - "$hf_mig$" - sú v inštalačnom tvare.
Všetky adresáre za ním ktoré začínajú aj končia znakom "$" obsahujú zálohy zmien vykonaných inštaláciou.

Ak niekto neráta s tým že by niekedy chcel niečo z upgrade odinštalovávať, je možné všetko bez problémov vymazať (alebo zazálohovať napríklad na DVD - ako už vyššie písal Stefan2005), systém ich už nepoužíva, slúžia len na prípadné obnovenie po odinštalovaní niektorého upgrade.