krater
19.12.08,14:41
Od 4.11. som PN je normalne ze uz je 19.12. a mne na ucet neprisli ziadne peniaze zo socialnej poistovni. Kam sa mam obratit a zistit co sa deje? Neprislo mi ani vyrozumenie nic ako ked som s malou na OCR vtedy mi vzdy prislo vyrozumenie a neskor aj peniaze na ucet :mad:
Paula
19.12.08,13:52
Tvoja PN predpokladám bola "likvidovaná" po uzávierke , takže peniaze dostaneš až v januári (okolo 19-teho)
Marína
19.12.08,14:33
Pauli, niekedy posielajú aj do 21.-22. krater, ktorého si do SP odovzdal PN-ku?
Paula
19.12.08,14:48
Záleží naozaj na dátume odovzdania PN-ky na sociálku, ak sa zmešká "ich" termín, príde na ten mesačný posun.
(Teraz posielali dokonca trocha skôr, už 15-teho dec.)
veronikasad
19.12.08,15:25
Od 4.11. som PN je normalne ze uz je 19.12. a mne na ucet neprisli ziadne peniaze zo socialnej poistovni. Kam sa mam obratit a zistit co sa deje? Neprislo mi ani vyrozumenie nic ako ked som s malou na OCR vtedy mi vzdy prislo vyrozumenie a neskor aj peniaze na ucet :mad:
Kedy si odovzdával v SP tzv. prechodku ? /potvrdenie o trvaní PN k 30.11./
veronikasad
19.12.08,15:27
Záleží naozaj na dátume odovzdania PN-ky na sociálku, ak sa zmešká "ich" termín, príde na ten mesačný posun.
(Teraz posielali dokonca trocha skôr, už 15-teho dec.)
Na PN-ke som dlhšie a vždy som mala na účte peniaze najneskôr 12-13. po skončení mesiaca. Prechodku ale odovzdávam pred koncom mesiaca, najneskôr 1. nasl. mes.
Paula
19.12.08,15:42
Vedved, záleží na termíne odovzdania na strane sociálky, niekde stačí do 3-ho...ale my to teraz asi nedodumeme , nejsou lidi ;)
krater
19.12.08,16:54
no mne odovzdali 19.11. ale nasli tam nejaku chybu a museli sme odovzdat este raz a to odovzdali osobne na podatelni 4.12.
Paula
19.12.08,17:06
Takže sa asi zmeškal deň (dva dni) , pobočka už mala uzavretú várku za november.
Lucy
19.12.08,18:09
Je to tak. Mne volali, že za november treba doniesť prechodku do 3.12., inak nebudú vyplatené peniažky. Až budúci mesiac.
krater
19.12.08,20:01
No tak sme to presvihli co uz i ked neviem ci to bola prechodka bol to papier od lekara o zacati PNky.
Aj tak velka vdaka za rady!!!
Paula
19.12.08,20:29
Ono je to tak, že zamestnanec si neprečíta svoje povinnosti na dokladoch uvedené - dokedy a komu má doklad doručiť (často nenapíše ani dátum, ani nepodpíše...a nestará sa v podstate). Ak aj odovzdá prvý doklad o nemoci, potom pri obdržaní ďalšieho, ktorým lekár potvrdí, že nemoc trvá ešte ku koncu daného mesiaca - ten ani zamestnávateľovi neukáže, ani na sociálku neodnesie (hoci táto povinnosť je na doklade uvedená)....a potom sa čuduje, prečo peniažky meškajú :). Nie vždy je vinný zamestnávateľ.
krater
19.12.08,20:46
No aby som to uviedla na pravu mieru urcite som si Pnku dobre vypisala nebyvam casto chora ale s Pnkou viem narabat. Bola som opat u lekara zaciatkom decembra ale ziaden iny papier mi nedal ani som o tom nevedela. Takze teraz co? Ten papier o zacati PNky bude dostacujuci ci budem potrebovat este nejaky iny. Naco mam socialke odovdzavat dalsi papier o pokracovani nemoci ked nespracovala este ten prvy ved som zatial nevidela od nich ani korunu. To sa vam nezda na hlavu lebo mne ano!
Mozno to ma niekto v malicku ked si uz svoje PNky odzil ja som teraz na PNke 2x za poslednych 5 rokov aj to sa neviem k peniazom dopracovat.
Katy a R
19.12.08,21:23
No aby som to uviedla na pravu mieru urcite som si Pnku dobre vypisala nebyvam casto chora ale s Pnkou viem narabat. Bola som opat u lekara zaciatkom decembra ale ziaden iny papier mi nedal ani som o tom nevedela. Takze teraz co? Ten papier o zacati PNky bude dostacujuci ci budem potrebovat este nejaky iny. Naco mam socialke odovdzavat dalsi papier o pokracovani nemoci ked nespracovala este ten prvy ved som zatial nevidela od nich ani korunu. To sa vam nezda na hlavu lebo mne ano!
Mozno to ma niekto v malicku ked si uz svoje PNky odzil ja som teraz na PNke 2x za poslednych 5 rokov aj to sa neviem k peniazom dopracovat.

Potvrdenie (tzv PNku) musíš odovzdať buď zamestnávateľovi, alebo na SP (ak máš DNP). Ale keď si dlhšie chorá, vždy na konci mesiaca treba doložiť aj potvrdenie o trvaní DPN - také obyčajné biele tlačivko formát A5.
Inak SP má na vydanie rozhodnutia 60 dní a vypláca dávky k 15. v mesiaci (myslím, že iný termín nemá) ... takže na účte môžu byť 16. ... ak poštou, tak neskôr...
Ak ukončíš PNku tento mesiac, tak stačí odovzdať ukončenie ... ale ak budeš dlhšie... tak treba na konci mesiaca to potvrdenie.
veronikasad
19.12.08,21:40
No aby som to uviedla na pravu mieru urcite som si Pnku dobre vypisala nebyvam casto chora ale s Pnkou viem narabat. Bola som opat u lekara zaciatkom decembra ale ziaden iny papier mi nedal ani som o tom nevedela. Takze teraz co? Ten papier o zacati PNky bude dostacujuci ci budem potrebovat este nejaky iny. Naco mam socialke odovdzavat dalsi papier o pokracovani nemoci ked nespracovala este ten prvy ved som zatial nevidela od nich ani korunu. To sa vam nezda na hlavu lebo mne ano!
Mozno to ma niekto v malicku ked si uz svoje PNky odzil ja som teraz na PNke 2x za poslednych 5 rokov aj to sa neviem k peniazom dopracovat.
Ak sa jedná o dlhodobejšiu PN-ku, treba si "prechodku" vypýtať dodatočne. Ak PN-ka v decembri skončí, môžeš to "nechať tak". Za celé obdobie trvania PN-ky ti nemocenské vyplatia v januári 2009.
Ak však PN-ka bude trvať aj k 31.12.08, nezabudni si vypýtať k tomuto dátumu prechodku, lebo nemocenské nebudeš mať vyplatené ani v januári 09.
Nie je to postavené na hlavu, sociálka nevie či k poslednému dňu v mesiaci tvoja PN-ka trvá a tak ti nemá na základe čoho nemocenské vyplatiť /by si sa čudovala, koľko pacientov má nemoc ukončenú a neodovzdá skončenie na SP/.
krater
20.12.08,10:54
No Pnka bude ukoncena k 31.12. takze uz tu prechodku nepotrebujem? A nevadi ze som ju neodovzdala ani koncom novembra?
No necham to uz tak teraz im pride ukoncenie PNky tak to snad daju dokopy a nejake korunky mi poslu lebo by velmi bodli :D
Paula
20.12.08,11:18
Obávam sa, že bez všetkých troch dokladov to dokopy nedajú:confused:. Daj nám vedieť, ako to dopadlo.
krater
20.12.08,12:00
Akych troch dokladov. Ved prve dva mi odovzdal zamestanvatel a posledny ukoncenie im odovzdam ja teraz. Uz som bola spokojna rak ma nestraste :)
krater
20.12.08,12:10
No teraz som z toho este vacsia truba ako na zaciatku tak to zhrniem.

Vypisana som od 4.11. ukoncenie dostanem k 31.12. Zaciatok PNky sme odovzdali ale nechyrovala som o ziadnej prechodke. Mam si ju este dodatocne pytat a odovzdat ju na socialke s ukoncenim PN k 31.12. alebo uz ziadnu prechodku nemam pytat? A ta prechodka sa pyta u lekara?
Marína
20.12.08,20:55
No teraz som z toho este vacsia truba ako na zaciatku tak to zhrniem.

Vypisana som od 4.11. ukoncenie dostanem k 31.12. Zaciatok PNky sme odovzdali ale nechyrovala som o ziadnej prechodke. Mam si ju este dodatocne pytat* a odovzdat ju na socialke s ukoncenim PN k 31.12*. alebo uz ziadnu prechodku nemam pytat?* A ta prechodka sa pyta u lekara?**
* NIE
** ÁNO
Ak chceš, aby ti nemocenské vyplatili v januári, ukončenie máš odovzdať do 3.1.2009. Keďže 3.1. je sobota, hádam bude stačiť do 5.1. Inak ti ju vyplatia až 02/2009.
krater
21.12.08,08:13
DAKUJEM!
krater
29.12.08,10:43
Takze vraciam sa k teme. Nakoniec som tesne pred vianocami volala k DR. ohladom prechodky a sestricka "jaaaaaj vy ste si ku nepytali to si musite ustriehnut" takze som k nej bezala a na druhy den mi ju manzel odniesol do SOC. No este ze som o ziadnej prechodke nevedela ;) takze vdaka za upozornenie! Dnes idem pre ukoncenie PNky.
Neviem kde to napisat ale chcem sa spytat ohladom dobrovolneho pripoistenie riesi sa to tu niekde. Kamoska sa pripoistila v Soc. a planuje matersku a budu jej potom vyplacat aj z normalneho poistenia aj z toho jej pripoistenie. Viete o tom niekto nieco? Riesilo sa to tu niekde na porade?
VDAKA!
Anja111
29.12.08,10:49
Takze vraciam sa k teme. Nakoniec som tesne pred vianocami volala k DR. ohladom prechodky a sestricka "jaaaaaj vy ste si ku nepytali to si musite ustriehnut" takze som k nej bezala a na druhy den mi ju manzel odniesol do SOC. No este ze som o ziadnej prechodke nevedela ;) takze vdaka za upozornenie! Dnes idem pre ukoncenie PNky.
Neviem kde to napisat ale chcem sa spytat ohladom dobrovolneho pripoistenie riesi sa to tu niekde. Kamoska sa pripoistila v Soc. a planuje matersku a budu jej potom vyplacat aj z normalneho poistenia aj z toho jej pripoistenie. Viete o tom niekto nieco? Riesilo sa to tu niekde na porade?
VDAKA!
Skús tu:
http://www.porada.sk/t93378-materska-2009-a.html
veronikasad
29.12.08,10:49
Takze vraciam sa k teme. Nakoniec som tesne pred vianocami volala k DR. ohladom prechodky a sestricka "jaaaaaj vy ste si ku nepytali to si musite ustriehnut" takze som k nej bezala a na druhy den mi ju manzel odniesol do SOC. No este ze som o ziadnej prechodke nevedela ;) takze vdaka za upozornenie! Dnes idem pre ukoncenie PNky.
Neviem kde to napisat ale chcem sa spytat ohladom dobrovolneho pripoistenie riesi sa to tu niekde. Kamoska sa pripoistila v Soc. a planuje matersku a budu jej potom vyplacat aj z normalneho poistenia aj z toho jej pripoistenie. Viete o tom niekto nieco? Riesilo sa to tu niekde na porade?
VDAKA!
Príspevkov k DNP je na Porade veľa, čo konkrétne potrebuješ vedieť ?
V tejto téme nájdeš veľa užitočných rád, čítaj najnovšie príspevky, lebo boli zmeny v zákone o soc.poistení ...
http://www.porada.sk/t35293-ako-ziska-dobrovolne-nemocensky-poisteny-co-najvyssie-davky.html
krater
14.01.09,14:35
Prosim vas je mozne aby som ani dnes 14.1. nemala korunky na ucte???? Vsetko som im nacas odovzdala mam aj prefotene potvrdenia s peciatkou podatelne SOC. Od novembra som bez koruny :mad: Uz vam niekomu nabehla PN tento mesiac????