Chomak
19.12.08,16:25
Ahojte drahí poradcovia. Neviete mi prosim poradit? Som studentom a vyhral som auto od orange - mercedes. Viem, ze o par dni ma danovy urad vyzve k uhrade dane. Som vsak studentom a neviem z coho. Vraj existuje nejaka vynimka ktoru moze udelit danovy urad a vraj sa to da odpustit. Co je na tom pravdy? Dakujema
ekopo
19.12.08,15:32
gratulujem

Podľa § 9 zákona o dani z príjmov sú oslobodené:
m) prijaté ceny alebo výhry neuvedené v písmene l) v hodnote neprevyšujúcej 5 000 Sk za cenu alebo výhru; cenou alebo výhrou sa rozumie
1. cena z verejnej súťaže, cena zo súťaže, v ktorej je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, okrem odmeny zahrnutej do tejto ceny za použitie diela alebo výkonu, ak je súčasťou tejto ceny,
2. výhra z reklamnej súťaže alebo zo žrebovania,

tu máš link , preštuduj: http://www.porada.sk/t83581-dan-z-vyhry.html

.
abel
19.12.08,16:14
Ahojte drahí poradcovia. Neviete mi prosim poradit? Som studentom a vyhral som auto od orange - mercedes. Viem, ze o par dni ma danovy urad vyzve k uhrade dane. Som vsak studentom a neviem z coho. Vraj existuje nejaka vynimka ktoru moze udelit danovy urad a vraj sa to da odpustit. Co je na tom pravdy? Dakujem
Ja len upresním, že daňový úrad ťa nevyzve, ale ty si povinný sám podať daňové priznanie a to do konca marca 2009.
Ak je hodnota auta tuším 525000.- Sk a nemal si žiadny iný príjem, vychádza to na daň cca 81035.- Sk, vlastne 2689,. Eur ( bez záruky). Viem, že pre študenta - aj hocikoho iného je to veľa, ale zase kde dnes prídeš k mercedesu za 81000.-, že?
Ešte je druhá možnosť, že mercedes predáš, zaplatíš daň z výhry a zostane ti hotovosť na menej lukratívne autíčko.