stanyko
19.12.08,18:35
Skuste mi poradit, chcem si zalozit zivnot ale niesom si isty aky predmet(y) cinnosti by som si mal zvolit. Mam v plane predavat zariadenie(ktore sa da zostavit z bezne dostupnych komponentov), ktore poskladam a dodam s polu aj so softwarom, ktory budem kupovat zo zahranicia. To by malo byt gro zo zaciatku mojho podnikania, ale pravdepodobne budem zakaznikom poskytovat rady ako so zariadenim pracovat aby im prinasal co najvyssi uzitok (to znaci druh poradenstva) a by som im aj vyrabal to co navrhnem ako radu (rozumej nieco nehmotne (napr. tvorba obrazkov, textov a pod.) , pripadne dal by som si to outsourceovat.

Co mi poradite,???
biaaa
20.12.08,07:15
To zavisi od druhu zariadenia, ci sa na to nevztahuje nejake specialne povolenie pre vydanie zivnosti.
ZuSi
22.12.08,08:21
Nemozem sem vlozit link na webstranku, takze takto: vygoogli si "zoznam odporucanych oznaceni volnych zivnosti". Na Min. vnutra (sekcia verejnej spravy/zivnostenske podnikanie) je takyto zoznam spolu s obsahom danej cinnosti. Mozno sa tam najdes. Pokojne si daj do zivnostenskeho listu viac cinnosti: maloobchod, velkoobchod, poradenske sluzby a tak - pozri ten zoznam. Myslim, ze ti pomoze dalej.