AJKA12
19.12.08,21:49
DObry vecer prosim vas poradte v pohode program jazz start, som uplna zaciatocnicka a skusam demo. Mame firmu podvojne uctovnictvo, sklad mam viest sposobom A.
Firma nie je platcom DPH.

Ako spravne mam vypisat nakupnu a predajnu cenu.

DPH nakup tam davam 19 percent
DPH predaj tam davam 0 percent

nakupna s DPH - dam cenu aka je na fakture od dodavatela

predajna tu neviem ci s alebo bez DPH - tu ako vypocitat cenu, mam tam dat koncovu cenu za ktoru som tovar predala, kedze nie sme platci DPH?

dakujem
AJKA12
21.12.08,11:56
prosim neviete nikto poradit
Ziarowka
22.12.08,05:19
To či zadávaš cenu s DPH alebo bez DPH závisí od toho akú cenovú skupinu si zvolíš v agende Sklady/Predajné ceny. Agendy predajné ceny a cenové skupiny umožňujú vytvárať a upravovať cenové hladiný s určitým typom ceny (základná, zľava...), a s určitým spôsobom výpočtu (s DPH, bez DPH, zaokrúhľovanie,...). Takisto prikladám v prílohe obrázok, kde je v červenom rámčeku zvýraznené, kde si potom pri nahrávaní novej skladovej zásoby vyberieš danú cenovú skupinu a potom v druhom rámčeku je zvýraznené, že program podľa zvolenej cenovej skupiny ťa sám navedie, či máš nahrávať údaj s DPH alebo bez DPH. Ešte doplním postup. Najprv si vytvorím predajnú cenu a potom v agende Cenové skupiny zvolím predajnú cenu z ktorej sa má nová cenová skupina vytvoriť. Dúfam, že som to nedomotala veľmi....
DARJA22
17.02.09,10:37
Dá sa v pohode nastaviť predajná cena na štyri desatinné miesta, mne to dáva len na dve desatinné.
DARJA22
17.02.09,16:56
posúvam
great.zv
18.02.09,05:17
prosim neviete nikto poradit
zaujala ma poznámky, že firma nie je platcom DPH - tak v tom prípade tovar prijímaš na sklad v hodnote v akej si ho kúpila - teda aj s DPH - DPH vstupuje u Teba do ceny tovaru, kedže si neplatcom DPH a nemáš nárok si ju odpočítať....
Onko
18.02.09,07:19
Dá sa v pohode nastaviť predajná cena na štyri desatinné miesta, mne to dáva len na dve desatinné.

Jednotková predajná cena môže byť na 4 desatinné miesta, v doklade sa potom vynásobí množstvom jednotiek a zaokrúhli na centy (2 miesta).
jopo.home
07.03.09,09:10
Ahojte, prosím vie mi niekdo poradiť ako sa účtuje v pohode sklad spôsobom A? Ako postupovať? DF - 131/321 a dph dam do fa a potom kde nam predkontaciu 132/131 a vyskladnenie pri predaji 504/132 ?Dakujem
Onko
07.03.09,16:18
Ahojte, prosím vie mi niekdo poradiť ako sa účtuje v pohode sklad spôsobom A? Ako postupovať? DF - 131/321 a dph dam do fa a potom kde nam predkontaciu 132/131 a vyskladnenie pri predaji 504/132 ?Dakujem

Na účtovanie skladu spôsobom A je možné si dokúpiť do Pohody modul SKA http://www.stormware.sk/pohoda/ska.aspx, potom bude možné zadávať predkontácie aj v príjemkách a výdajkách.

V prípade, že príjemky a výdajky v Pohode nevystavujete, pokiaľ ide len o účtovanie, tak si na to môžete vystavovať Interné doklady.
jopo.home
07.03.09,17:13
Môžem sa ešte spýtať ako vystavovať tie interné doklady? čo do nich dať a akú predkontáciu? Prijmem FA - 131/132, potom vystavim interný doklad prevzatie tovaru na sklad 132/131 v OC a potom vyskladnim tovar ako? Znova cez interné doklady? 504/132 ?
jopo.home
07.03.09,17:24
Este som zabudla dodat ze vystavujeme aj prijemky ale vydajky nie to vystavujeme dodacie listy len k fa.
jopo.home
07.03.09,17:36
Nemam pohodu SKA dokupenu preto neviem teraz co s tym prosim ak niekdo vie ako poradte mi prosim
jopo.home
07.03.09,17:40
Uz som to pochopila mi musime uctovat sposobom B anie A ked ho nemame, dakujem za pomoc