Rozalaia
19.12.08,22:03
Pred pár dňami som si nainštalovala o PC antivir ESET, pekne ho zaregistrovala, zaktualizovala virusovu databazu a nastavila uroven ochrany PC + vykonala som aj kontrolu PC, virusy nijake. Ale NTB zacal pracovat pomalsie. Vylucila som programy "beziace na pozadi", mechanicke poruchy /zla baterka, zle napajanie, prehrievanie a pod./ ... ked pozriem Spravcu systemu a vykon, tak procesor hned po starte PC bezi cca na 50% a NTB funguje "normalne". Asi po 45minutach procesor vyleti na 100% a NTB spomaluje /otvaranie okien, nacitavanie stranok v mozzile, prehravanie hudby cez WMP - vsetko je neskutocne spomalene/. Ked pozriem procesy, 98% proces. zabera program ekrn.exe. Tak som ESET vypla - vypla som uz VSETKO co som tam nasla, vsetky cinnosti co som predtym zaktivovala som pekne krasne deaktivovala.
Jedina pomoc je po tych 45 minutach NTB zrestartovat a tak mam sancu zas pracovat tristvrte hodinu normalnou rychlostou.
Raz sa mi stalo, ze som to spomalenie "pretrpela" a nechala som ekrn.exe nech sa vyblazni, cca po 20 minutach vykon procesora poklesol cca na 7% a NTB pracoval dalej pekne normalne uz ani neviem ako dlho.
Nejako nemam chut ESET odinstalovat, raz za cas si ho predsa len zapnem, zaktualizujam a pozriem virusy.
najag
20.12.08,12:20
Kazdy antivirusovy program si nieco zaberie, najviac asi AVG, je potrebne mat vykonny pocitac s rezervou, aby jeho cinnost nebola poznat, inak ide rychlost poriadne dole.
Rozalaia
20.12.08,13:05
uz som ho odinstalovala, NTB funguje vyborne .... fakt je, ze tento NTB by mal "stihat" v pohode aj ESET, ale bud som ho zle nainstalovala, alebo som ho zle nastavila a on skratka pri kazdom spusteni kontroloval vsetko vratane cisla manzelovych topanok ....
duves
20.12.08,13:58
Najnarocnejsi AV co som kedy testoval je Norton AV. NOD je celkom prijatelny. Jasne, že treba vypnut kontrolu v pozadi, no treba mat zapnute ochrany:
Antivirus a spyware
Firewall
Antispam
Charon
20.12.08,17:57
Ahoj. Čo máš nastavené v zložke:
Nastavenia/Antivírus a antispayware/Konfigurovať/Rezidentná ochrana súborov/Nastavenie parametrov sken. jadra ThreatSense/Možnosti?
Ak máš zafajknutú "Rozšírenú heuristiku" a "Potenciálne ..." tak Ti to môže spomaľovať NB do nepríčetnosti. (Ja som s týmto bojoval dlho, kým som prišiel na to, že je to v tomto nastavení. Teda minimálne u mňa. Podľa opisu = Tvoj problém)
Skús.
Pozn. Treba nechať iba štandard, čo doporučuje ESET. Ostatné je iba vtedy ak Tvoj NB stíha.
Stevo5
21.12.08,13:05
Nod32 je známy tým, že minimálne zaťažuje systém.
Chybička bude niekde inde. Nemáš náhodou v počítači nainštalovaných viac antivírových programov? Mal by byť len jeden. Alebo máš nainštalované niečo čo sa s NODom "nekamaráti". Niekedy sa stane že je vzájomná nekompatibilita niektorých programov.
Nepíšeš akú máš konfiguráciu, ale ja som napr. používal NOD na Athlon 1000Mhz a 256 MB RAM a nebol s tým žiadny problém.

Myslím že nie je v poriadku ani to, ak hneď po štarte ide procesor na 50% záťaž. Môže to spraviť občas, ale nie stále a už vôbec nie na dlhšiu dobu. Nespúšťa sa ti napríklad po štarte defragmentácia diskov?

Píšeš že si NOD odinštalovala - skús ho nainštalovať znova, nič nenastavuj a len vyskúšaj ako to pôjde. Po nainštalovaní je nastavená od ESETu doporučená konfigurácia a malo by to ísť bez väčšieho zaťaženia systému.
Pred prípadným opätovným nainštalovaním si skontroluj disk a pohľadaj všetky adresáre s názvom NOD alebo ESET a vymaž ich, aby ti nezostali prípadne niektoré nastavenia z predchádzajúcej inštalácie.
miro_c
21.12.08,18:13
Ja používam NOD 32 na Win VISTA 64-bit. Raz som mal podobný problém. Po spustení systému, NOD (tuším, že to bol ekrn.exe) neskutočne zaťažoval systémové prostriedky. NOD som jednoducho preinštoval, a odvtedy s ním nemám žiadne problémy.
Rozalaia
22.12.08,08:42
dakujem za rady, ESET som znova nainstalovala, vsade som nechala "standard" - nu uroven kontroly ako bola prednastavena. Vysledok je ten isty. Hned po starte /aj naslednom restarte/ 50% vykonu procesora FUC. Tak som zavolala do ESET-u na technicku podporu a zrusili ma, ze mam najskor vyplnit formular. Tak som vyplnila. A cakam. A pozeram, na fakturu, kolko tato sranda stala.
Charon
22.12.08,08:53
Je dosť možné, že niečo, hoci aj nie vírus, trojský kôň a podobne, vykonáva nejakú činnosť (správa RAM, zápis na disk s využitím priameho prístupu (napr. program na defragmentáciu RAM, disku ...) a ESET to analyzuje. V tom prípade bude potrebné daný súbor vypustiť z kontroly. Ktorý to je? To bude potrebné zistiť nejakým programom, ktorý loguje činnosť aktívnych programov.
Vyplniť formulár má tú vlastnosť, že spolu s Tvojou požiadavkou zašle aj vyššie uvedené... Teda by sa chlapci mali o čo oprieť.
Možno by chcelo opraviť nejakú vadu v registroch ...
Filip Glasa
24.12.08,01:14
nemáš náhodou nastavené kompletné preskenovanie počítača po štarte?
Druhá vec je, čo je to za NB. Či to nie je náhodou stará šunka.
Rozalaia
24.12.08,09:17
No zda sa, ze aj chlapci v ESET-e odisli Vianocovat. No co, aj to su ludia.
A co sa tyka NTB, nie je to stara sunka, ma mesiac, ma 3,00GB Ram, proscesor Intel(R) Core (TM) duo CPU T5800 @2,00Ghz, Win XP service pack 3 ... atd. Jaj a znacka MSI ...
xxxpower2
26.12.08,08:30
No tak poradim ti iba jedno-reinstal AV....Mne podobne veci robil Avast Home....teraz mam free Aviru+Vista Firewall a som nadmieru spokojny.Mal som aj Eset ale ten mi dako nesedel.Alebo este pozri ci nemas v pc daky dalsi AV alebo pozostatky po nom ci hociaky rezidentny stit okrem Esetu