Polly404
20.12.08,12:17
Ahojte, prosím Vás, akú zmluvu treba urobiť s človekom, resp. firmou, ktorá má urobiť prieskum trhu? Nemáte náhodou vzor zmluvy?
luigi72
20.12.08,11:41
Ak chces toho cloveka zamestnat u seba, aby vykonaval prieskum trhu, tak na to staci dohoda o pracovnej cinnosti, kde definujes poziciu dohodara - Anketar, dopises pracovnu napln napr.:
Vyhladanie vhodnych respondentov podla rozpisu, kriterii (napr.: vek, pohlavie, vzdelanie, bydlisko, narodnost atd.)
Vyplnenie dotaznikov podla smernic
Odmena (kedy je splatnost, rozpisat napr. na jeden standardny dotaznik s 35 otazkami: precitanie a porozumenie obsahu 30 min, vyhladanie respondenta 30 min, vyplnenie dotaznika 2 hod, ostatne cinnosti (kontrola,...) 30 min, t.j. 1 dotaznik 3,5 hod, odmena cca. 200 Sk).
Dodatok o mlcanlivosti o skutocnostiach o ktorych sa dozvie pocas svojej prace.

Odporucam vypracovat aj interne smernice, ktore nesmie porusit anketar.


Ak sa jedna o to, ze potrebujes prieskum trhu kvoli vlastnym obchodnym alebo inym aktivitam a chces to dat spravit externe, tak vacsinou uz tieto podnikatelske subjekty maju svoje zmluvy, dopisu sa len kriteria podla ktorych sa bude prieskum trhu uskutocnovat (tieto zadas ty ako objednavatel prieskumu trhu), ujasnite, na co sa ma prieskum zamerat atd. Po ukonceni prieskumu trhu dostanes pisomnou formou vsetky vysledky a mozes vypracovat svoju marketingovu strategiu (pripadne aj v tomto ti este poradia, ak vykonavaju nielen priekum trhu ale aj poradenstvo).
Polly404
20.12.08,12:33
No vlastne taká firma, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu a má prvého klienta, ma požiadala, či by som im mohla pripraviť nejakú zmluvu.