babulka31
20.12.08,13:44
Chcela by som sa spytat, ci si mozem uplatnit pausalne vydavky, ak prevadzkujem zivnost popri zamestnani. Dakujem.
Tweety
20.12.08,12:50
Chcela by som sa spytat, ci si mozem uplatnit pausalne vydavky, ak prevadzkujem zivnost popri zamestnani. Dakujem.
Áno, na príjmy zo živnosti a ak nie si platiteľom dph celé zdaňovacie obdobie.
Johanka
20.12.08,13:14
Áno, na príjmy zo živnosti a ak nie si platiteľom dph.
...alebo si platiteľom DPH iba časť zdaňovacieho obdobia ;).
babulka31
20.12.08,13:22
Nie nie som platca DPH. Dakujem Vam za odpoved.
denisie
08.01.09,13:25
Ahojte, mám taký problém, že neviem či môžem uplatniť 60% alebo 40% . Preštudovala som zákon, a viem že 60% je možné len pri remeselných živnostiach, ktoré sú vymenované v prílohe zákona, ale len všeobecne ako stavebníctvo, murárstvo, vodoinštalatérstvo atď. Ak má živnostník uvedené v živnosti napr. omietkárske práce, alebo kladenie zámkovej dlažby, či búracie práce, nespadá aj toto do remeselnej živnosti pod kategóriou stavebníctvo?
optimistka
08.01.09,14:01
remeselné živnosti sú vymenované v prílohe č.1 živnostenského zákona, v poradcovi č.3/2008 sú aj podrobný komentár, čo jednotlivé remeselné činnosti obnášajú /OKEČ/
milkami
08.01.09,14:19
Môžem prejsť na uplatnenie paušálnych výdavkov, keď som dva roky viedla JÚ. Mala som poskytnutú nenávratnú štátnu dotáciu, za ktorú som nakúpila KIM a použila na úhradu odvodov.
Johanka
08.01.09,14:22
Ahojte, mám taký problém, že neviem či môžem uplatniť 60% alebo 40% . Preštudovala som zákon, a viem že 60% je možné len pri remeselných živnostiach, ktoré sú vymenované v prílohe zákona, ale len všeobecne ako stavebníctvo, murárstvo, vodoinštalatérstvo atď. Ak má živnostník uvedené v živnosti napr. omietkárske práce, alebo kladenie zámkovej dlažby, či búracie práce, nespadá aj toto do remeselnej živnosti pod kategóriou stavebníctvo?
http://www.porada.sk/843314-post18.html