vierkat
31.05.05,09:28
Ahojte poraďáci...
šéf mi dal blok na "farebné fotografie". môže to ísť vlastne do nákladov?
Ďakujem za odpovede...
evina
31.05.05,07:29
Ahojte poraďáci...
šéf mi dal blok na "farebné fotografie". môže to ísť vlastne do nákladov?
Ďakujem za odpovede...
Závisí čo fotil-
evae
31.05.05,08:40
my sme stavebna firma a mame v nakladoch aj fotak aj farebne fotografie, ale my fotime stav stavby kazdy tyzden a vyuzivame tie fotky. fakt zalezi co fotite
Zuzka11
31.05.05,08:44
ako evina a evae....čo fotíte?
vierkat
31.05.05,10:31
A bude daňový úrad zisťovať, čo bolo fotené? V podstate si človek môže vymyslieť hocičo, nie? Neviem, čo bolo fotené. Ale pochybujem, že niečo s podnik.činnosťou.
evae
31.05.05,10:36
pocula som, ze zistuju co sa foti, dokonca jeden subjekt vyzvali, aby ukazal fotky :D

to: Zuzka11
my fotime stav staveniska pri prevzati staveniska, stav stavby kazdy tyzden na poradach, stav stavby pri kolaudacii, aby sme vzdy vedeli zdokladovat pripadne namietky atd... a plus tie fotky vyuzivame ako repre, ked sa snazime ziskat novu zakazku.
Sany
31.05.05,10:45
pocula som, ze zistuju co sa foti, dokonca jeden subjekt vyzvali, aby ukazal fotky :D

to: Zuzka11
my fotime stav staveniska pri prevzati staveniska, stav stavby kazdy tyzden na poradach, stav stavby pri kolaudacii, aby sme vzdy vedeli zdokladovat pripadne namietky atd... a plus tie fotky vyuzivame ako repre, ked sa snazime ziskat novu zakazku.Ak fotíte to, čo píšeš, potom jednoznačne áno, ale tie fotky by som si odkladala k preukázaniu. Ale možno by stačilo napaľovať na CD.
evina
31.05.05,10:48
A bude daňový úrad zisťovať, čo bolo fotené? V podstate si človek môže vymyslieť hocičo, nie? Neviem, čo bolo fotené. Ale pochybujem, že niečo s podnik.činnosťou.
Iste, že bude zisťovať čo bolo fotené.Máš k dispozícii napr. film, projektovú dokumentáciu, ktorú fotil, resp. i fotky. Ak to nie je veľká suma a nemáš k tomu nič, neúčtuj o tom. Mám skúsenosť, že si podnikatelia chcú dávať "farebné rodinné foto" do nákladov,. Ak nevie presne povedať čo to je, neúčtuj o tom, resp. určite o tom neúčtuj ako o daňovom náklade., resp. výdavku.
Luna
31.05.05,10:49
Naša firma,sa zaoberá tiež staveb.činnosťou,foťák máme v majetku a fotíme.Fotky ukladáme k projektom ako dôkaz,že foťák používame na podnikanie. Myslím si že je to v poriadku.
evina
31.05.05,10:53
Naša firma,sa zaoberá tiež staveb.činnosťou,foťák máme v majetku a fotíme.Fotky ukladáme k projektom ako dôkaz,že foťák používame na podnikanie. Myslím si že je to v poriadku.
Áno toto je určite v poriadku
evae
31.05.05,10:54
presne ako hovoria, treba si davat pozor co... co ked budu zvedavi a povedia dones foto? tazko bude vysvetlovat, ze ten chlap s tou grimasou v sortkach na plazi prave rokuje s potencionalnym investorom a len zachytil moment rokovania vo faze "ide to dobre" ;)
Beata
31.05.05,11:01
My máme v nákladoch aj kameru! Máme natočené pásky zo staveniska, točí sa všetko okolo stavby. S tou kamerou sa dajú robiť aj fotky, máme aj fotky. Keď sa DÚ na to pýtal, priniesli sme kazetu ako dôkaz. Z foťáku by som doniesla napálené CD s pracovnými fotkami...
Luna
31.05.05,11:03
Zas je to o dokazovaní.Pokiaľ im hodnoverne dokážem,že fotky používam na svoju podnik.činnosť,myslím si že mi nikto nemôže nič povedať.To by som sa pekne hádala,keby mi to vyhodili z nákladov.
Beata
31.05.05,11:07
Zas je to o dokazovaní.Pokiaľ im hodnoverne dokážem,že fotky používam na svoju podnik.činnosť,myslím si že mi nikto nemôže nič povedať.To by som sa pekne hádala,keby mi to vyhodili z nákladov.Presne tak, ako hovoríš. Je to na nás, aby sme obhájili svoje náklady a ak raz niečo používam na dosiahnutie a zabezpečenie príjmu, tak je to náklad. Tá kamera aj foťák sú v dnešnej dobe veľmi potrebné. Aj policajti keď odťahujú auto, musia natáčať na kameru celý odťah a tiež si tie kamery nepriniesli z domu, ale sú majetkom štátu...
blcha
31.05.05,11:24
No, ja mám takú trochu historickú skúsenosť, kedy kamera bola triednym nepriateľom a bývalá ministerka financií to aj zakotvila do zákona - niektorí si pamätáte. Mali sme kontrolu u lekárky, kde sme 40-timi percentami dávali do nákladov kameru. Samozrejme, že to bol problém, ja som však bola v pohode, pretože som vedela, že lekárka si natáčala nejaké zahraničné kongresy, pacientov pred a po a tiež nejaké nové zákroky. Keď sme začali dokazovať, čo máme nahraté, do 5-tich minút naša kontrolórka odpadla. Hodinu sme jej potom merali tlak a podávali všelijaké povzbudzováky, nakoniec som ju ešte zaviezla domov - a aj tak nám tú kameru vyhodila z nákladov. Povedala, že kameru nemôžeme mať, ale fotoaparát áno. Na druhý deň sme kúpili fotoaparát, ktorý bol trikrát taký drahý ako tá kamera - to z trucu - a dali sme ho do nákladov celý, žiadne krátenie ceny.
To len na ilustráciu napríklad pre Lunu. Nikdy nehovor "nikto nemôže nič povedať", lebo môže.
Luna
31.05.05,11:45
Blcha máš aj ty pravdu.Vždy je to o ľudoch aký prídu na kontrolu.
jamajka
31.05.05,12:08
. Keď sme začali dokazovať, čo máme nahraté, do 5-tich minút naša kontrolórka odpadla. Hodinu sme jej potom merali tlak a podávali všelijaké povzbudzováky".
Blcha, požičaj ten film...http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif