tantum
20.12.08,15:37
Dobry den

som zivnostnik, financny poradca...
pocas prvych troch (januar, februar, marec) mesiacov podnikania mi zamestnavatel posielal vyplatu na sukromny a nie na podnikatelsky ucet...

...ako a ci by som tento prijem mal uviest do uctovnictva, resp. do danoveho priznania

dakujem
tetrisss
20.12.08,14:39
Samozrejme, ze to musis uviest do uctovnictva a nasledne do danoveho priznania, typ uctu, na ktory si odmenu dostaval, nie je dolezity, podnikatelsky ucet nie je povinny.
Monika Kováčová
20.12.08,14:40
Dobry den

som zivnostnik, financny poradca...
pocas prvych troch (januar, februar, marec)mesiacov podnikania mi zamestnavatel posielal vyplatu na sukromny a nie na podnikatelsky ucet...

...ako a ci by som tento prijem mal uviest do uctovnictva, resp. do danoveho priznania

dakujem

podčiarknuté je celé nezmysel...

živnostník nemôže mať zamestnávateľa ani výplatu... Živnostník má príjmy na základe vystavených faktúr alebo z ERP. Živnostník nemá zamestnávateľa.
Paula
20.12.08,14:40
Dobry den

som zivnostnik, financny poradca...
pocas prvych troch (januar, februar, marec) mesiacov podnikania mi zamestnavatel posielal vyplatu na sukromny a nie na podnikatelsky ucet...

...ako a ci by som tento prijem mal uviest do uctovnictva, resp. do danoveho priznania

dakujem


V účtovníctve (ak to bol príjem zo zamestnania-prac. pomeru)uvedieš ako príjem neovplyv. základ dane (ostatné) ....aby Ti sedel zostatok na účte k 31.12.
Melnick
20.12.08,14:45
V účtovníctve (ak to bol príjem zo zamestnania-prac. pomeru)uvedieš ako príjem neovplyv. základ dane (ostatné) ....aby Ti sedel zostatok na účte k 31.12.
Pauli, ale ten príjem bol poukázaný na osobný účet, čiže zo zostatkom na podnikateľskom účte tantum problém nebude mať. No príjmy musí zaúčtovať ako POZD .
tantum
20.12.08,14:56
mohli by ste mi teda napisat ako si to mam zauctovat a ci tento prijem ovplyvni zaklad dane... musim si to vobec uctovat ked to nemam na vypise z bankoveho uctu (podnikatelskeho)?

a potom na zaklade akeho dokladu by som uctoval ak by bolo treba?

a co by sa stalo keby som to proste nezauctoval...
veronikasad
20.12.08,14:59
mohli by ste mi teda napisat ako si to mam zauctovat a ci tento prijem ovplyvni zaklad dane... musim si to vobec uctovat ked to nemam na vypise z bankoveho uctu (podnikatelskeho)?

a potom na zaklade akeho dokladu by som uctoval ak by bolo treba?

a co by sa stalo keby som to proste nezauctoval...
Je to príjem z činnosti finančného poradcu alebo z predchádzajúceho zamestnania ? /píšeš o zamestnávateľovi a výplate/
tantum
20.12.08,15:02
Je to príjem z činnosti finančného poradcu alebo z predchádzajúceho zamestnania ? /píšeš o zamestnávateľovi a výplate/

je to prijem z cinnosti financneho poradcu... no neviem co s tym kedze to mam na sukromonom ucte... neviem na zaklade akeho dokladu uctovat lebo normalne sa uctuje na zaklade vypisu z bankoveho uctu

...na vyjasnenie... robim financneho poradcu ako zivnostnik pre ING no vyplata mi chodi od ING za kazdy mesiac na ucet
veronikasad
20.12.08,15:04
je to prijem z cinnosti financneho poradcu... no neviem co s tym kedze to mam na sukromonom ucte... neviem na zaklade akeho dokladu uctovat lebo normalne sa uctuje na zaklade vypisu z bankoveho uctu
Môžeš to zaúčtovať ako príjem ovpl. základ dane do pokladne a priložiť kopiu bankového výpisu. Alebo cez interný doklad tiež ako POZD. Zaúčtovať ako POZD to musíš

mimotemy Ako živnostník už nemáš zamestnávateľa ani výplatu ...
tantum
20.12.08,15:08
Môžeš to zaúčtovať ako príjem ovpl. základ dane do pokladne a priložiť kopiu bankového výpisu. Alebo cez interný doklad tiež ako POZD.

mimotemy Ako živnostník už nemáš zamestnávateľa ani výplatu ...

a co ked to nezauctujem, lebo prakticky o tom nie je ziadny iny zaznam ktory by to spojoval s mojou podnikatelskou cinnostou... teda ak je nejaka moznost aby som to nemusel uctovat tak by mi to pomohlo... viete, co najmenej dani by som rad platil
veronikasad
20.12.08,15:11
a co ked to nezauctujem, lebo prakticky o tom nie je ziadny iny zaznam ktory by to spojoval s mojou podnikatelskou cinnostou... teda ak je nejaka moznost aby som to nemusel uctovat tak by mi to pomohlo... viete, co najmenej dani by som rad platil
Pozri ETIKETU PORADY :

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.
tantum
20.12.08,15:15
Pozri ETIKETU PORADY :

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

sorry, neslo o porusenie zakona, len neviem ci sa to musi uviest a ako hej tak podla akeho dokladu by som to mal uctovat... tak samozrejme by som bol radsej keby sa to nemuselo

ale ked ano tak to samozrejme zaucutjem

diky
veronikasad
20.12.08,15:17
sorry, neslo o porusenie zakona, len neviem ci sa to musi uviest a ako hej tak podla akeho dokladu by som to mal uctovat... tak samozrejme by som bol radsej keby sa to nemuselo

ale ked ano tak to samozrejme zaucutjem

diky
Odpoveď máš v predch. príspevku /kopia bankového výpisu z osobného účtu/

Pripomeniem ešte § 31 odst. 5 Zákona o správe daní a poplatkov :

(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,
tantum
20.12.08,15:22
dakujem, sorry za nedorozumenie
tantum
20.12.08,15:45
Odpoveď máš v predch. príspevku /kopia bankového výpisu z osobného účtu/

Pripomeniem ešte § 31 odst. 5 Zákona o správe daní a poplatkov :

(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,

...ak dobre rozumie, tak z tych vypisov za januar, februar a marec z osobneho uctu vypisu zauctujem jedine tie prijmy ktore som mal z podnikatelskej cinnosti...

a co potom s ostatnymi polozkami na tom ucte, ktore nesuvisia s mojim podnikanim? mal by som aj tie nejak uctovat?
pavol54
20.12.08,16:18
Teda tam majú pekný bordel inak to ani nazvať nemôžem To ako keby som ja pre niekoho spravil službu a povedal pošli mi peniaze a on len tak bez dokladu ako živnostníkovi mi ich pošle to musí mať tá firma peknú dieru v účtovníctve. Ja na druhej strane zase bez nejakého dokladu nedám ani halier to ma nepustí ani banka ani pokladňa.
ekopo
20.12.08,16:20
...ak dobre rozumie, tak z tych vypisov za januar, februar a marec z osobneho uctu vypisu zauctujem jedine tie prijmy ktore som mal z podnikatelskej cinnosti...

a co potom s ostatnymi polozkami na tom ucte, ktore nesuvisia s mojim podnikanim? mal by som aj tie nejak uctovat?

príspevok z r. 2006 : http://www.porada.sk/323943-post5.html

btw. s ostatnými položkami nič...
tantum
20.12.08,16:45
diky, moc ste mi pomohli