patio
20.12.08,19:49
od juna 08 som zivnostnik, pricom toho casu som na materskej dovolenke. chcela by som sa informovat na vysku odvodov do zdravotnej poistovne ked prejdem po 6. mesiacoch materskej dovolenky na rodicovsku dovolenku
dakujem
Janurka
21.12.08,20:44
zák. o zdravot. poistení - § 11 odst. 8 písm. c: štát je platiteľom poistného za fyzickú osobu, ktorá poberá rodičovský príspevok.
patio
05.01.09,16:21
dakujem za info. pozriem si zakon, len sa chcem opytat, ci v tomto priade fyzicka osoba je aj szco, kedze v nasich zakonoch je raz fyzicka osoba brana ako szco - podnikatel a inokedy ako fyzicka osoba nepodnikatel.
Zuzy
29.05.09,11:48
Prosím Vás, môže mi niekto vysvetlit, že zamestnávatel kedy môže platiť za zamestnanca 2 % na zdravotné poistenie /keď je ZŤP, invalidný / potrebovala by som presne tie percentá poklesu schopnosti, za odpovede ďakujem
macula
29.05.09,11:53
Prosím Vás, môže mi niekto vysvetlit, že zamestnávatel kedy môže platiť za zamestnanca 2 % na zdravotné poistenie /keď je ZŤP, invalidný / potrebovala by som presne tie percentá poklesu schopnosti, za odpovede ďakujem

Na verejné zdravotné poistenie platí zamestnanec 2% a zamestnávateľ 5% ak má zamestnanec priznaný invalidný dôchodok s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť najviac o 70% ( ak ide o zamestnanca s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o najviac 40%, platí sa preddavok najmenej 4% za zamestnanca a 10% zamestnávateľ) a aj o viac ako 70%.
Zuzy
01.06.09,07:00
ďakujem za odpoveď, máme nasledovných zamestnancov:
čiast. inv. dôch. - 45 %, platíme 2 %
občan so zmenenou prac. schopnosťou /sluchovo postih./ - platíme 2 %
a teraz som našla medzi papiermi : inv. dôch. 60 % pokles - takže máme aj za neho platit len 2 %, ???
veronikasad
01.06.09,07:03
ďakujem za odpoveď, máme nasledovných zamestnancov:
čiast. inv. dôch. - 45 %, platíme 2 %
občan so zmenenou prac. schopnosťou /sluchovo postih./ - platíme 2 %
a teraz som našla medzi papiermi : inv. dôch. 60 % pokles - takže máme aj za neho platit len 2 %, ???
termín "čiastočný invalidný dôchodca" už v žiadnom zákone nenajdeš.
Iba - invalidný dôchodca s poklesom 40-70 % a invalidný dôchodca s poklesom nad 70 %
macula
01.06.09,07:14
ďakujem za odpoveď, máme nasledovných zamestnancov:
čiast. inv. dôch. - 45 %, platíme 2 %
občan so zmenenou prac. schopnosťou /sluchovo postih./ - platíme 2 %
a teraz som našla medzi papiermi : inv. dôch. 60 % pokles - takže máme aj za neho platit len 2 %, ???

Za invalidného dôchodcu, ktorý má pokles schopnosti... 60%- 2% za zamestnanca a 5% zamestnávateľ.
Zuzy
01.06.09,17:20
Som na pracovisku nová, a len náhodou som našla kópiu rozhodnutia o 60 %-nom invalidite z 15.12.2008, asi by mali platiť 2 % už od januára 2OO9. Stačí to len opraviť v mzdovom programe alebo nejako ohlásiť aj zdrav. poistovni? Za odpovede ďakujem