Bobbix
20.12.08,23:13
V poslednom cisle OKAY letaku ma zaujala ponuka LCD TV s dvoma digitalnymi tunermi a HDD recorderom (21.999 Sk/730,23€). Podobny prijmac by si mohol najst miesto v mojej spalni, samozrejme az v zime 2011/2012, no zaujimali by ma skusenosti vlastnikov HDD recorderov, ako je to s vymenou samotneho HDD (snad vtedy uz budu nie mechanicke SDD disky), pretoze moja skusenost s trvacnostou diskov je od 1 tyzdna az po viac ako 10 rokov.
Bobbix
22.12.08,12:25
Pripadam si ako ....., ktory si polozi otazku a aj sam na nu odpovie. Pevne verim, ze informacia aspon niekomu pomoze.
U niektorych znaciek je mozna normalna vymena HDD, u niektorych znaciek nie - po vymene recorder nemusi vobec zistit pritomnost HDD, alebo zisti, ale napriek tomu, ze by bol osadeny HDD s vacsou kapacitou, bude pracovat iba s takou, aku ma vypalenu firmwarom vo svojom mozocku.
Dalsi poznatok je ten, ze ak vymenu musi urobit aut. servis a HDD stoji napr 1500 Sk, cena za vymenu moze byt aj 3-4 nasobne vyssia.
duves
23.12.08,05:55
Neviem čo sa presne pýtaš?
1. Chces vedieť životnost HDD?
2. Chces vedieť kompatibitu rekordera pre ine HDD? (kapacity, výrobca)?

1.Životnosť je niekoľko 10 tisic hodin (su aj serverove modely pre nonstop používanie na 3-4 roky), samozrejme, možeš natrafiť na disk, ktory odide po týždni.
2. Čo tak napísať na support priamo výrobcovi? I ked si myslim, že prve HDD rekordéry používali PATA hardisky, a teraz asi SATA HDD.


apropo tie všelijake kombi zariadenia. Ak ma LCD TV tuner(y) to je v poriadku. No mne vobec nepripada normalne, aby to integrovalo aj zariadenie na zachytenie vysielania.Kup si TV bez tunera, dokup tuner a k nemu solo hardisk, napr. SENCOR SDB 3007T (pre PATA HDD do 250 GB)
Bobbix
23.12.08,08:08
Duves, vdaka za reakciu, no v podstate to co som chcel vediet od uzivatelov som si zistil sam.
Po 20 rokoch uzivania PC uz mam ake-take skusenosti s HDD. Tak ako som pisal, do spalne by mi take nieco vyhovovalo, len po resersi ohladom vymeny HDD by musel splnat podmienku, ze si viem vymenit HDD aj sam - nieco ako "suflik".
Naopak, kedze som x rokov zvyknuty na PIP, tebou ponukane riesenie neprichadza absolutne do uvahy.
Kedze niektori vyrobcovia nepodporuju "vyrabanie" DVD, HD DVD, Blu Ray diskov z televizneho vysielania, informacia o blokovani prenosu suborov musi byt zapisana niekde v samotnom HDD. Mne ale v skutocnosti nejde o kopirovanie, ale o moznost jednoduchej vymeny v pripade poruchy HDD, ci pri potrebe vacsej kapacity.
Dnes som bol v Datarte. Ani len netusia o takych TV prijmacoch, takze dalsie otazky som pre nich nemal.
duves
23.12.08,08:53
No blokacia, resp.sifrovanie zaznamenanych videosuborov je uplne ina paleta. V tom nepomôžem. Jedine ak na DVD rekorder to zaznamenat. Firmware DVD rekordera (integruju aj HDD) by nemalo šifrovať videozáznam.
Bobbix
23.12.08,10:19
Nejedna sa o sifrovanie zaznamu. Ide o to. V niektorych HDD rekorderoch TV vysielania vymenis HDD v pohode. V niektorych to musi urobit servis, ktory na HDD do nezmazatelnej stopy nahra informaciu, podla ktorej ho rekorder rozpozna. No kedze sa ziaden majitel takehoto zariadenia neozval, zrejme su dnes HDD na takej urovni, ze nestoji za to o tom debatovat. Potom ale nechapem, preco mi 1,5 rocny 250 GB HDD po cca roku odisiel aj so skoro 250 GB datami napriek tomu, ze bol od zaciatku chladeny. Ale toto je otazka do ineho fora.
duves
23.12.08,11:01
, ktory na HDD do nezmazatelnej stopy nahra informaciu, podla ktorej ho rekorder rozpozna.
No...mal by to rozoznat software toho rekordera (firmware), na druhej strane aj HDD ma firmware. Nie som si isty, či nieco je zaznamename v bootovacom sektore hardisku.



,
No kedze sa ziaden majitel takehoto zariadenia neozval, zrejme su dnes HDD na takej urovni, ze nestoji za to o tom debatovat. Potom ale nechapem, preco mi 1,5 rocny 250 GB HDD po cca roku odisiel aj so skoro 250 GB datami napriek tomu, ze bol od zaciatku chladeny. Ale toto je otazka do ineho fora.
skus sem zavitat, podla mna su tam odbornici: http://4um.overclocking.cz/
Bobbix
23.12.08,12:07
Dik za link, pozriem len co dovarim kapustnicu.
K rozoznavaniu: oni to tie firmy robia niekedy naschval, aby si musel pouzit ich zelezo. Napr. v minulosti samplerom AKAI naformatovany HDD PC nepoznal. To iste versus Aple. Na to sa vynasli emulatory. Ale to je zase ina tema.