geronimo13
21.12.08,06:55
Nie sú to ani problémy a dve veci by som rád vedel.

1. Problém s maximalizáciou okna vo win xp, v práci máme určité programy a na niektorých počítačoch pri ich spustení sa okno programu nemaximalizuje a niektorých si win xp polohu aj veľkosť okna zapamätá, zistili sme, že to nie je nastavením programu, na všetkých PC je nainštalovaný systém win xp sp2; takže by ma zaujímalo, či sa dá maximalizácia okna pri otvorení programov nastaviť, napr. niekde v registroch, pretože programy určené na maximalizáciu okien stiahnuté z netu nefungovali, takže prosím poraďte ak viete ako na to, alebo či existuje nejaký program, ktorý to nastaviť vie (poprosím len vlastné skúsenosti)

2. Druhá vec, napr. na tu porade je okno vpravo hore hľadať a ja zadám trebárs omylom nesprávne srandicky, srandikcy, ... proste sa pomýlim tak si firefox 3.0.5 tieto výrazy zapamätá a keď chcem napísať správne srandičky tak napíšem sra, zobrazí sa roletové menu zo všetkými výrazmi a teda aj s nesprávnymi srandicky, sradikcy;
je to dobrá vec, keď sa nemýlite pri písaní, napíšete sra a hneď sa vám zobrazí srandičky a dáte enter a nemusíte písať celý výraz, toto bol jednoduchý príklad, ale ak sledujete jednu oblasť a jej názov je dlhší, tak stačí napísať 2-3 písmená a je to, ale ak ste sa už raz pomýlili, a to je moja otázka dá sa nejakým spôsobom tieto nesprávne výrazy z "pamäte" firefoxu dostať preč, alebo kde si firefox tieto výrazy ukladá a dá sa teoreticky tieto nesprávne výrazy napr. nejakou editáciou odstrániť.

Trochu dlhšie, ale dúfam že som to vysvetlil správne. Takže kto vie nech poradí. Vďaka.
Charon
21.12.08,10:03
Ad 1) Klikneš pravým tlačidlom na ikonu programu. Dole v menu je "Vlastnosti" Na záložke je to druhé "okienko" od spodu ... Spustiť ako ... a tam si nastavíš ako chceš program spúšťať (v akom okne)

Ad 2) Je to v nastavení Firefoxu
Shift + ctrl + del (Odstránenie súkromných údajov) a tam necháš zaškrtnuté IBA "Uložené formuláre a história hľadania" a stlačíš tlačidlo :) Pozor aby Ti nezostalo začiarknuté Uložené heslá!!!
liba2
21.12.08,10:48
Ad 1) Klikneš pravým tlačidlom na ikonu programu. Dole v menu je "Vlastnosti" Na záložke je to druhé "okienko" od spodu ... Spustiť ako ... a tam si nastavíš ako chceš program spúšťať (v akom okne).........
Viem, že sa to takto nastavuje... napriek tomu sa mi program (olymp) otvára v malom okne. Autor programu na odkázal presne na tento návod, ktorý aj ty uvádzaš...
Mohla by byť aj iná možnosť ?
geronimo13
21.12.08,11:02
ad 1. presne tak charon, je to tak nastavené a okno nie a nie sa otvoriť maximalizované ...

ad 2. lenže takto vymažem všetky údaje a to ja nechcem, ja chcem vymazať len tie nesprávne, teda vybrať si čo vymazať a čo ponechať ...
seat
21.12.08,17:49
ad 2 viete mi niekto povedať ako to funguje u ie?
Charon
22.12.08,08:56
Tak isto... :) Ale preklikať sa budeš musieť sám.
sondaw
25.12.08,12:44
Co se týká maximalizace oken, vždy se mi osvědčil prográmek AutoSizer, opravdu fungoval. Na cestiny.cz je k některým verzím i čeština

http://www.slunecnice.cz/sw/autosizer/