tomas2977
21.12.08,12:52
Dobrý deň. Mohli by ste mi prosím vás poradiť či potrebujem povolenie ne vyvesenie reklamy na stenu bytového domu respektíve polifunkčnej budovy o poskytovaných službach vo svojej prevadzke?
wagner
21.12.08,15:03
Pokiaľ tie budovy patria Tebe, tak nie. AK nie si vlastník, tak najprv si musíš dohodnúť podmienky reklamy s vlastníkom nehnuteľnosti.
tomas2977
29.12.08,09:49
Tie steny su ale spolocne vsetkych vlastnikov nehnutelnosti v danej polifunkcnej budove.na prizemi su prevadzky a na poschodiach su byty.ja otvaram prevadzku na poschodi v bytovej jednotke respektive uz v nebytovom priestore a chcel by som vyvesit reklamny putac na vonkajsiu stenu na prizemi pri dverach do schodista.vedeli by ste mi niekto prosim vas poradit ako sa taketo veci vybavuju?dakujem.
wagner
29.12.08,19:19
§ 55
Informačné, reklamné a propagačné zariadenie

(1) Informačné, reklamné a propagačné zariadenie nesmie svojím vyhotovením a umiestnením rušiť krajinný ráz, ohrozovať verejnú bezpečnosť a poriadok, brániť rozhľadu na pozemnej komunikácii a na ceste, nad prípustnú mieru obťažovať okolie a obytné pro-stredie hlukom alebo osvetlením.

(2) Umiestnením a prevádzkou zariadenia nesmie vzniknúť na pozemnej komunikácii, verejnej ploche a verejnom priestranstve prekážka pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu a orientácie.

(3) V ochrannom pásme vodného toku, železničnej dráhy, pozemnej komunikácie a v dosahu chránenej pamiatky, prírodného osobitne chráneného územia a pri významnom rekreačnom alebo kúpeľnom zariadení sa môže informačné, reklamné a propagačné zariadenie umiestniť, ak sú splnené podmienky podľa príslušných osobitných predpisov.55)

(4) Informačné, reklamné a propagačné zariadenie umiestnené na budove musí byť prispôsobené jej architektúre a nesmie rušiť základné členenie priečelia a jeho významné detaily.

Toto hovorí vyhláška. Ešte Ti pozriem čo hovorí stavebný zákon.
wagner
29.12.08,19:32
§ 72

(1) Podať žiadosť o povolenie terénnych, ťažobných a im podobných alebo s nimi súvisiacich prác, informačných, reklamných a propagačných zariadení je oprávnený vlastník pozemku alebo ten, kto má iné oprávnenie užívať pozemok na požadovaný účel.

(2) Podať žiadosť o povolenie informačných, reklamných a propagačných zariadení je oprávnená aj právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá má písomnú dohodu s vlastníkom stavby či pozemku alebo s tým, kto má časove neobmedzené právo užívať stavbu či pozemok, na ktorom sa má zariadenie umiestniť.


§ 73

Na konanie o povolení terénnych úprav, ťažobných a im podobných alebo s nimi súvisiacich prác, informačných, reklamných a propagačných zariadení sa vzťahujú primerane ustanovenia oddielu 4.
Toto hovorí stavebný zákon. Mal by si si ho preštudovať. Jednoznačne z neho vyplýva, že musíš požiadať o povolenie na umiestnenie reklamného zariadenia. Doporučujem ísť na stavebný úrad - obecný resp. mestský úrad. Tam majú žiadosti a budú Ťa informovať, čo všetko máš k tomu doniesť.
tomas2977
02.01.09,16:48
dakujem velmi pekne za poskytnute informacie.dufam ze sa mi to podari vybavit.