netman
31.05.05,09:36
Chcel by som byt platitelom dph, ale niekde som cital, ze platitelom dph sa moze stat len clovek, ktory uz má profit min. 500 000 Sk.
Co o tom viete? Je to mozne?
Diki za vsetko.
Peter
bepo
31.05.05,07:44
Platiteľom môžeš byť dobrovoľne hocikedy alebo zo zákona keď presiahneš limit 1,5 mil obratu za rok.A nečitaj niekde somariny ale najlepšie buď zákon alebo tu :)
jeso
31.05.05,07:56
daj si žiadosť na danový úrad, že chceš byť dobrovolným platiteľom DPH a oni ti vyhovejú, mi sme sa stali platcami v novovzniknutej firme/ bez akéhokoľvek obratu / za mesiac po žiadosti
misurka
31.05.05,08:31
my sme sa stali dobrovoľnými platcami hneď do týždňa po podaní žiadosti o registráciu, boli sme bez akéhokoľvek obratu
evae
31.05.05,08:33
my sme tiez nemali ziadny obrat, ked sme sa prihlasili.
ALDA
31.05.05,11:25
súhlasím s bepom, niekedy bolo, že DU rozhodoval, či môžeš byť dobrovoľným plátcom, alebo nie, zistili, že to je blbosť, lebo každému ten súhlas dali!

Takže môžeš, ale nezabudni sa rozhodnúť či mesačný, alebo Q-tálny.


:)pekný deň, nech sa Ti darí:)
evae
31.05.05,11:40
oni ked davas dobrovolne bez obratu ti automaticky urcia, ze musis byt kvartalny
netman
31.05.05,14:09
súhlasím s bepom, niekedy bolo, že DU rozhodoval, či môžeš byť dobrovoľným plátcom, alebo nie, zistili, že to je blbosť, lebo každému ten súhlas dali!

Takže môžeš, ale nezabudni sa rozhodnúť či mesačný, alebo Q-tálny.


:)pekný deň, nech sa Ti darí:)
vysvetlite mi prosim, co je rozdiel medzi mesacnym a Q-talnym?
adam
31.05.05,14:32
vysvetlite mi prosim, co je rozdiel medzi mesacnym a
Q-talnym?
Rozdiel: mesačný platca podáva daňové priznanie z DPH každý mesiac
Q - tálny štvrťročne.
Pekný deň.......:)
Jana Acsová
31.05.05,14:34
To netman,

to je to, že sa máš právo sa rozhodnúť aký chceš byť platiteľ, t.j. že máš určené zdaňovacie obdobie. Ak sa tak rozhodneš pri registrácii, môže ti DÚ určiť zdaňovacie obdobie. To si však zase sám musíš sledovať v decembri podľa ročného obratu a ak spadneš naspäť do štvrťročného (quartálneho), musíš dať žiadosť o mesačného platiteľa DPH § 77 ZDPH.