marusin
21.12.08,16:32
Kto by mi vedel poradiť ako sa dá vytiahnuť stromček,strom s priemerom kmeňa okolo 10 cm,bez toho aby som ho musel vykopať,alebo použiť traktor a podobne : kajtman@centrum.sk
ďakujem
wabi
21.12.08,16:48
Zadanie vypadá ako logická hádanka či chyták na premýšľanie. Bolo by treba len nechceš akceptovať predchádzajúcu radu, aby si vysvetlil(a) o čo ti ide? Chceš ho presadiť, alebo nadobro zlikvidovať? Aký stromček to je aký druh?
Chobot
21.12.08,20:39
Kto by mi vedel poradiť ako sa dá vytiahnuť stromček,strom s priemerom kmeňa okolo 10 cm,bez toho aby som ho musel vykopať,alebo použiť traktor a podobne : kajtman@centrum.sk (***jtman@centrum.sk")
ďakujem

Použi buldozér.

Ako inak chceš vytiahnuť strom, 10 cm kmeň nie je malý stromček. Ručne to nevytiahneš.
legolas
24.12.08,10:19
dá sa to, stromček zrežeš, necháš len asi 1/2 metrový kýpeť do neho zatlčieš poriadne hrubé klince, alebo skoby, nad neho postavíš trojnožku a na ňu upevníš mini kladkostroj,/nejaký kamarát opravár Ti ho požičia/ upneš ho okolo kmeňa a vytiahneš.
comodo
24.12.08,12:59
su i elektricke kladkostroje resp. navijaky , ten to vyrthne, ale nehnevaj sa 10 cm strom obkopem , vysekam korene - je to na pol hodiny roboty a pohyb je zdravy.
wabi
24.12.08,14:43
Bolo by dobre, keby sa Marusin, ktorý sem túto tému vložil ozval a povedal viac. Možno to už ani nie aktuálne, alebo aj zabudol, že sem niečo napísal.
marusin
03.01.09,14:49
Strom potrebujem vytiahnuť nadobro,nie presadiť.Jedná sa o rôzne ovocné stromy,aj agáty,baza atď.-podľa potreby
wabi
04.01.09,18:12
Použiť na jar pesticíd na listy. Strom vyschne. Potom ho zaočkovať parazitickou hubou, ktorá ho vyžerie za rok dva. Huba sa zastrčí do vyvŕtanej diery v mŕtvom strome kúsok nad zemou obalí fóliou - igelitom polieva aby lepšie prerástla
Existujú aj svinstvá ktoré sa nalejú do navŕtanej dierky v kmeni a strom vyschne.
Žiadny iný zázrak ako na to ma nenapadá...
Bez práce nie sú koláče, ak sa vám nechce klčovať, tak aj tak niečo treba urobiť...
alla66
04.01.09,18:43
Použiť na jar pesticíd na listy. Strom vyschne. Potom ho zaočkovať parazitickou hubou, ktorá ho vyžerie za rok dva. Huba sa zastrčí do vyvŕtanej diery v mŕtvom strome kúsok nad zemou obalí fóliou - igelitom polieva aby lepšie prerástla
Existujú aj svinstvá ktoré sa nalejú do navŕtanej dierky v kmeni a strom vyschne.
Žiadny iný zázrak ako na to ma nenapadá...
Bez práce nie sú koláče, ak sa vám nechce klčovať, tak aj tak niečo treba urobiť...
:mee:Kde zoženiem takú hubu , ako si spomínal? My sme na jeseň obkopali strom do zeme pár cm , zrezali a dali do roviny s hlinou, že to časom samo zhnije. Bude to trvať dlho,takto to bude rýchlejšie.
arizona
04.01.09,18:54
My sme tiež nedávno likvidovali pár stromov-rôznych veľkostí...
Spíliť asi na 1m výšku,obkopať-(na korene rýľ, krompáč) a vykývať.
Bez húb ,chémie a bez čakania:---:D;)
Beella
04.01.09,18:56
My sme na jeseň zrezali v záhrade 4 staré, choré stromy. Rozmýšľame, že na jar do nich dáme prípravok Root. Skúsenosti a odporúčania žiadne, len to manžel našiel na internete. Neponáhľa nám, aby pne okamžite zmizli.

Na českých diskusiách tento prostriedok niektorí chvália, niektorí hovoria o nulovom efekte, tak uvidíme :rolleyes:

http://www.agrona.sk/index.php?page=detail&id=10700
aviator
04.01.09,19:18
My sme tiež nedávno likvidovali pár stromov-rôznych veľkostí...
Spíliť asi na 1m výšku,obkopať-(na korene rýľ, krompáč) a vykývať.
Bez húb ,chémie a bez čakania:---:D;)
Keď sa vôbec nezrežú, dajú sa lepšie vykývať, lebo zotrvačnosť CELEJ nadzemnej časti pracuje pre nás. Mám vyskúšané.
pavol54
04.01.09,19:32
:mee:Kde zoženiem takú hubu , ako si spomínal? My sme na jeseň obkopali strom do zeme pár cm , zrezali a dali do roviny s hlinou, že to časom samo zhnije. Bude to trvať dlho,takto to bude rýchlejšie.

V prírode uhlík- rastliny a dusík spolupracujú navrtajte pár dier nasypte pol kila močoviny a dieru zakryte pôjde to podstatne rýchlejšie za cca dva tri roky sa kmeň rozpadne
aviator
04.01.09,20:38
Hliva ustricová je drevokazná huba. Násada sa dá kúpiť v záhradkárskych potrebách, ale nerastie v každom dreve.
wabi
05.01.09,14:47
:mee:Kde zoženiem takú hubu , ako si spomínal? My sme na jeseň obkopali strom do zeme pár cm , zrezali a dali do roviny s hlinou, že to časom samo zhnije. Bude to trvať dlho,takto to bude rýchlejšie.


Takú hubu mám násadu v chladničke pre seba, ale ak chceš, pošlem ti, alebo podľa toho kde máš ten strom, treba ale tiež povedať, že to funguje iba na listnaté stromy. Je to jednoduché. Vyvŕtaš dieru do kmeňa, alebo pňa. Zabalíš do fólie, alebo igelitu a zakryješ napríklad obyčajným kartónom, ak tam svieti slnko. Poleješ, ak by bolo moc sucho. Po 2-3 mesiacoch sa objaví biele podhubie a potom už len zbieraš huby - sú jedlé a dobré do polievky, alebo k mäsu a tak. Po 2 rokoch sa celý strom úplne rozpadne na prach a to aj z koreňami...
alla66
06.01.09,18:06
Ako sa tá huba volá ? Neotrávim sa ?
Dík za ochotu, huby nik jesť nebude, okrem mňa,sú fajnoví. Ja som myslela, že je to dajaká nákaza, aby strom zhnil.Stromy sú staré, jablone a slivky. Ešte si to premyslím a poprípade sa ozvem. Do jari mám čas.?
robovi
10.02.09,16:33
Odkial mas tu nasadu hlivy? Rad by som tu nasadu niekde kupil,pretoze moj dodavatel v Dunajskej Luznej s tym skoncil a teraz neviem, kam sa obratit.
JankaO
10.02.09,16:40
Odkial mas tu nasadu hlivy? Rad by som tu nasadu niekde kupil,pretoze moj dodavatel v Dunajskej Luznej s tym skoncil a teraz neviem, kam sa obratit.
dnes som ju videla v "Kúpnomlande"
kero64
11.02.09,18:00
Pri priemere 10cm je najrýchlejšie obkopať a zrezať pod úrovňou zeme. Korene aj s pňom potom zahrabať. O pár rokov zhnije a je po probléme. Ja som to robil so stromami, ktoré mali priemer aj viac, ako 40cm. Pracovať na čerstvom vzduchu je zdravé a pokiaľ nechceš vyklčovať celý ovocný sad, nad jedným stromčekom by som slzy neronil.
Simča5
12.02.09,08:54
Použiť na jar pesticíd na listy. Strom vyschne. Potom ho zaočkovať parazitickou hubou, ktorá ho vyžerie za rok dva. Huba sa zastrčí do vyvŕtanej diery v mŕtvom strome kúsok nad zemou obalí fóliou - igelitom polieva aby lepšie prerástla
Existujú aj svinstvá ktoré sa nalejú do navŕtanej dierky v kmeni a strom vyschne.
Žiadny iný zázrak ako na to ma nenapadá...
Bez práce nie sú koláče, ak sa vám nechce klčovať, tak aj tak niečo treba urobiť...
Ten herbicíd (pesticíd) by som nepoužila ak chceš hlivu konzumovať. Predstav si čo to musí obsahovať, keď dokáže zničiť kmeň stromu. Všetko svinstvo je potom v tej hube. Huba je ako špongia - nasaje všetko a ty to potom zješ?!
wabi
14.02.09,09:09
Ide o to, aby huba zožrala strom, nie o pestovanie huby na konzum.
Po použití pesticídu by som asi tiež uvažoval, či huby jesť. :confused:
Radšej si ich nazbieram v lese!:)