lolo100
31.05.05,09:40
prosím pomôžte mi!

jednej spoločnosti som vysvatil faktúru na odber 200 ks tovaru, no objednali si a prevzali len v počte 100 ks. mám im vyhotoviť dobropis vo výške 14 530,- ako mám napísať dobropis? ako má vyzerať?! :confused:

mohli by ste prosím hodiť nejaký vzor!

VDAKA
jeso
31.05.05,08:00
ja vystavujem dobropis v takej istej forme ako faktúru , len jednotlivé sumy /základ dane, DPH, spolu / dávam s mínusom,
v dobropise musí byť odvolávka na pôvodnú faktúru - číslo tej pôvodnej faktúry
do textu dávam- dobropisujeme Vám ...
ALLL
31.05.05,08:04
Ako pise jeso, vsetky sumy a kusy s minusom....musi byt odvolavka na povodnu fakturu, napriklad formulka: "dobropis k fakture č.xxx", my mame zvlast ciselnu radu na dobropisy.
mlyn16
31.05.05,08:15
Na začiatku si vystavil riadnu faktúru alebo zálohovú. Riadnu si nemal, keďže si nemal ešte ani len objednávku, ani tovar nebol prevzatý. Ak si vystavil zálohovú, netreba robiť žiadnu opravnú faktúru, lebo zálohovka nie je daňový doklad.
mirisko
31.05.05,08:56
ahoj, ja mám fa v PC takže sa mi pomerne ľahko upravuje. Ale poďme krok za krokom. - miesto názvu faktura napiš Dobropis. - pod por. čislo fa, napiš pôvodne čislo fa slovom a vedľa to čislo, ja mam poradove čisla za sebou takže ak posledna fa bola 232005 tak dobropis ma čislo 242005 ale do knihy dam červenu bodku alebo ho napiš inou farbou aby to bolo viditeľne.- do textu by som napisala Dobropisujeme Vám rozdiel k fa č. xxxxxxxx - a pod tým do riadku počet kusov" pod tým " 100 ks - cena " pod to daj cenu normálne v mínuse - a na koniec riadku Celková cena. Takže prvý riadok vyzerá asi tak: počet kusov-Sk/kus-celková cena. Ak to máš v exceli tak tak si daj iba spočítať tie riadky a cena Ti vybehne v mínuse. Ak nie je platcom DPH je dobré vedľa celkovej ceny napísať Celková cena bez DPH.
Ja to robím takto a je to O.K.