neupi
22.12.08,09:29
Co si myslite o zaradeni listkov na kulturu do VOZD v pripade novinara, ktory pise z kulturnych podujati rozne recenzie a novinarske povolanie vykonava na zaklade zivnostenskeho opravnenia?
Je to v jeho pripade cisty VOZD?
Dakujem za odpoved.
Zita5
22.12.08,09:29
Co si myslite o zaradeni listkov na kulturu do VOZD v pripade novinara, ktory pise z kulturnych podujati rozne recenzie a novinarske povolanie vykonava na zaklade zivnostenskeho opravnenia?
Je to v jeho pripade cisty VOZD?
Dakujem za odpoved.


Pokiaľ sa vstupné z kultúrnych podujatí týka skutočne jeho novinárskej činnosti , ktorú vykonáva na základe živnostenského oprávnenia a tieto výdavky sú vynaložené za účelom dosiahnutia príjmu , tak je to VOZD .

Treba to však posúdiť v prvom rade zo strany podnikateľa.
neupi
22.12.08,09:45
Dakujem za odpoved.
Upresnenie:
Podnikatel ma viacero predmetov cinnosti, ale ma s jednym casopisom uzatvorenu zmluvu o poskytovani sluzieb, ma na to zivnostensky list a prispieva recenziami a reportazami z danych akcii. Za tieto prispevky ma prijem na zaklade predmetnej zmluvy. Aj ked sa jedna len o maly prijem a vydavky na vstupenky budu urcite vyssie. Je to v poriadku a moze to teda zaradit do VOZD?
burdelakova
22.12.08,11:40
zdaňovanie príspevku na kultúrne podujatie zo sociálneho fondu
hanelie
22.12.08,11:57
tvorba SF sa týka zamestnávateľa
neupi
22.12.08,11:58
Tato SZCO si nevytvara socialny fond...Nejedna sa o prispevok zo socialneho fondu...