anda
31.05.05,11:12
Ahojte poraďáci, stretol sa niekto s názorom,že výška daňového bonusu je vyššia ako 400,- Sk na 1 zdravotne postihnuté dieťa? Zamestnanec mi tvrdí, že v predchádzajúcom zamestnaní mu vyplácali 800,- Sk na jedno dieťa. Môže byť niečo na tom pravdy? Poraďte
Evaman
31.05.05,09:33
V žiadnom prípade nemôže byť DB 800 na jedno dieťa. Platí pre každého rovnako, 400 po splnení podmienok nároku. Zákon o Dani z príjmov, § 33.
Johanka
31.05.05,09:36
Daňový bonus je 4800 Sk ročne na dieťa. V § 33 zákona o dani z prímov nie je nič o zvyšovaní pri zdravotne postihnutých deťoch.
anda
31.05.05,09:54
Mohol mu ich nejako dobrovolne vyplácať predchádzajúci zamestnávateľ a žiadať si z daňového úradu len tých 400? Zamestnancovi som podmienky vyplatenia vysvetlila, ale trvá si na svojom.
sway
31.05.05,10:05
určite nie . Možno tam išlo o príspevok zo SF, alebo niečo z kolektívnej zmluvy, ale nie o o daňový bonus....
vladan
31.05.05,10:07
Mohol mu ich nejako dobrovolne vyplácať predchádzajúci zamestnávateľ a žiadať si z daňového úradu len tých 400? Zamestnancovi som podmienky vyplatenia vysvetlila, ale trvá si na svojom.
výška daňového bonusu je zákonom daná ... čo vyplácal predchádzajúci zamestnávateľ ťa nemusí zaujímať ... pošli svojho "tvrdohlavého" zamestnanca za predchádzajúcim zamestnávateľom, nech mu to vysvetlí ... ja by som ani prstom nepohla, aby som zisťovala, čo mu to vlastne predchádzajúca firma vyplácala ...
Evaman
31.05.05,10:09
No "dobrovoľne" mi pripadá čudné, pozri § 33, ods. 11, v ktorom sa hovorí, Ak daňovník uplatnil alebo zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, priznal daňový bonus vyšší ako ustanivuje zákon, alebo požiadal správcu dane o poukázanie DB vo vyššej sume ako ustanovuje tento zákon, JE POVINNÝ ZAPLATIŤ SANKČNÝ ÚROK ...
anda
31.05.05,10:24
Ďakujem za vaše názory, súhlasím s Vami.
palackovav
11.07.05,06:24
Prever si este aj socialnu sferu, alebo priamo danový úrad. Ja mám tiež postihnuté dieťa, ktorému teraz vybavujem ZTP a na sociálke ma priamo upozornili na možnoť uplatnenia dvojnásobku pri uplatnovaní nezdanenej časti miezd. A ked je to možne aj pri nezdanenej časti, je možné že to platí aj pri daňovom bónuse. Prever si to priamo na danovom úrade. Na každom sú kancelárie pre pomoc. Mna to este čaká. Veľa úspechov.
Pepa
11.07.05,06:57
Prever si este aj socialnu sferu, alebo priamo danový úrad. Ja mám tiež postihnuté dieťa, ktorému teraz vybavujem ZTP a na sociálke ma priamo upozornili na možnoť uplatnenia dvojnásobku pri uplatnovaní nezdanenej časti miezd. A ked je to možne aj pri nezdanenej časti, je možné že to platí aj pri daňovom bónuse. Prever si to priamo na danovom úrade. Na každom sú kancelárie pre pomoc. Mna to este čaká. Veľa úspechov.
Hm, nezdanená časť miezd. To je čo? Veď to už pri deťoch neexistuje! Daňový bonus je 400,- Sk/mesiac.
Jozef Mihál
11.07.05,07:02
Nech sa nikto neurazí ale toto je asi najveselšia téma akú som v poslednom čase na Porade videl. Jej miesto je v "Po Porade".
brm
11.07.05,07:22
Prever si este aj socialnu sferu, alebo priamo danový úrad. Ja mám tiež postihnuté dieťa, ktorému teraz vybavujem ZTP a na sociálke ma priamo upozornili na možnoť uplatnenia dvojnásobku pri uplatnovaní nezdanenej časti miezd. A ked je to možne aj pri nezdanenej časti, je možné že to platí aj pri daňovom bónuse. Prever si to priamo na danovom úrade. Na každom sú kancelárie pre pomoc. Mna to este čaká. Veľa úspechov.že by na niektorých pobočkách sociálnej poisťovne nepostrehli, že v roku jadna dva bol zmenený daňový zákon? ach jo...smutné...aj by som sa zasmiala, ale bol by to smiech cez krokodílie slzy...
Johanka
11.07.05,07:35
Však to je normálne, že majú prehľad. Cha-cha. Ja mám z rôznymi úradnikmi také zlé skúsenosti... . Oni mojim klientom natárajú takéto bludy a ja som za sprostú, že to neviem. Potom je na mne dokázať, že to nie je pravda.