siskakere
22.12.08,16:51
Ahojte poradaci,

obraciam sa na vas s prosbou o radu.... Koncom novembra som dovrsila 33 rokov, a predpokladala som priznanie 5 extra dni dovolenky za odrobenych 15 rokov. Problem je vsak v tom, ze nie som si ista, ci sa do spomenutych rokov zapocitava aj obdobie po skonceni strednej skoly az do nastupu do prveho zamestnania. Maturovala som v maji 1994, do prveho zamestnania som nastupila 1/8/1994... Otazka je, ci sa ako priprava na buduce zamestnanie pocita do 30/6 (klasicky skolsky rok) alebo skolska dochadzka bola ukoncena dnom uvedenym na maturitnom vysvedceni? Zaujimam sa o to z dovodu, ze mi chyba rovnych 28 dni na priznanie (ak sme pocitali skolu do maja, jun a jul odignorovali, zacali potom dnom nastupu do zamestnania)....Skusala som sa ziskat info aj zo Soc. poistovne, kde mi potvrdili, ze na ucely vypoctu dochodku sa u studentov pocita obdobie az do AUGUSTA... plati to iste aj v mojom pripade? Alebo to znamena, ze obdobie JUN_JUL je u mna akasi medzera a fakt nemam narok na priznanie tento rok?

Dufam, ze som to moc neskomplikovala... Budem velmi vdacna, ak sa najde osobka, ktora vyriesi moj "bolehlav"... Dakujem vopred. Prajem krasne Vianoce!