donana
22.12.08,17:05
Ahojte.Prosim Vas,nevedel by niekto nahodou,ak nie nevadi,ci moze mat covek,ked si vytrhne zub sam doma,ci mu z toho moze vzniknut hnisavy zhubny nador v nosnokrcnej dutine,lebo zuby su velmi nebezpecne,ked sa trochu zanedbaju,ale aby s toho vznikla ay rakovina hrdla.Viem,ze to tu necitaju sami lekari,onkologovia,ale ak niekto o tom nieco pocul,tak by som prosila o radu.
Pachole
23.12.08,08:55
Dobry den,chcela by som niekoho poprosit o odpoved.Moj znamy mal velke bolesti spodnych zubov,stoliciek,a velmi opuchnute lice,ale odmietal ist k zubarovi,tak si ktovie cim a ktovie ako ten zub,jeden po druhom vytrhol sam.S toho dostal este vacsie bolesti,tak siel na pohotovost,odkial tiez usiel,ale za tu chvilu zistili,bez vysetrenia a bez rontgenu hlavy,ze ma v hlave nador v pokrocilom stadu rakoviny.Preto by som Vas poprosila o odpoved,ci sa lekari nemohli pomylit,v takej vaznej veci,kedze mu nerobili dokladne vysetrenie,ci to len nemal silny zapal a infekciu,z tych zubov,kedze mu odtial aj vytiekol hnis,ale na vysetrenie odmieta stale ist.

Předpokládám, že se jedná o stejného člověka. Poslední zprávy od vás byly, že umírá v bězvědomí někde v dálce, zřejmě na otravu. Umřel nebo ne?
pasuliatko
23.12.08,19:50
na tieto veci treba ísť zubárovi a nevymýšlať trhanie zubu doma hmm...
Chobot
29.12.08,11:43
Ahojte.Prosim Vas,nevedel by niekto nahodou,ak nie nevadi,ci moze mat covek,ked si vytrhne zub sam doma,ci mu z toho moze vzniknut hnisavy zhubny nador v nosnokrcnej dutine,lebo zuby su velmi nebezpecne,ked sa trochu zanedbaju,ale aby s toho vznikla ay rakovina hrdla.Viem,ze to tu necitaju sami lekari,onkologovia,ale ak niekto o tom nieco pocul,tak by som prosila o radu.

Trochu som povymazával príspevky, koré nsúviseli so zadanou otázkou. Donana a teba tiež poprosím, aby si uváženejšie reagovala na rady, ktoré ti tu dajú a neporušovala etiketu porady.

K tvojej otázke - poznal som jedného človeka (otec môjho kamaráta), ktorý mal rakovinu nosohltanu. Nemal to síce z vytrnutého zuba, ale bol dosť zanedbaný a ťažký alkoholik. Tá rakovina sa mu nevytvorila behom mesiaca či pol roka, ale bolo to následok systematického pitia a tuhého fajčenia. Teoreticky je možné, že hnisavý zápal prerastie do nádoru, ale nestane sa to len z toho zápalu, musia k tomu prispieť aj iné faktory.

Samotný hnisavý zápal môže mať fatálne následky, či už je v hrdle alebo na ruke. Môže z toho vniknúť gangréna a tá môže zabiť. Nádor sa ani nestihne vytvoriť, kým otrava krvi spraví svoje.

Neviem, akú pomoc od náš očakávaš pre toho človeka - diagnúózu mu na diaľku neurčíme, ani keby tu bol onkológ či krčiar alebo zubár. Ak on nechce odbornú pomoc, ako mu chceš pomôcť?
donana
29.12.08,15:26
On uz zomrel,prepac,ale asi mas pravdu chobot,lubil si vypit,a strasne fajcil,trosku si mi otvoril oci,lebo odmietal doktorov,mal s nich panicky strach a takto chudak,dobry clovek dopadol,asponsom tomu trosku pochopila,ze preco az takto to dopadlo,dakujem ti za odpoved.
willma
29.12.08,20:48
On uz zomrel,prepac,ale asi mas pravdu chobot,lubil si vypit,a strasne fajcil,trosku si mi otvoril oci,lebo odmietal doktorov,mal s nich panicky strach a takto chudak,dobry clovek dopadol,asponsom tomu trosku pochopila,ze preco az takto to dopadlo,dakujem ti za odpoved.
prepáč, ale zmysel mi to nedáva.
misunka
01.01.09,01:07
V kazdom pripade treba ist zubarovi, ak je tam uz raz to lice,... napuchlo, uz tam nejaky zapal je a co je najhorsie, ze ten zapal sa moze lahko dostat na velmi nebezpecne miesta pri zanedbani. Takze radim necakat ani den, ked je to mozne a nieco s tym spravit.
willma
01.01.09,10:09
V kazdom pripade treba ist zubarovi, ak je tam uz raz to lice,... napuchlo, uz tam nejaky zapal je a co je najhorsie, ze ten zapal sa moze lahko dostat na velmi nebezpecne miesta pri zanedbani. Takze radim necakat ani den, ked je to mozne a nieco s tym spravit. Misunka, keby si si prečítala komplet debat, tak by si prišla na to, že podľa zadávateľky témy je na akúkoľvek radu už neskoro (ak teda vôbec nejakú potrebovala)
donana
01.01.09,12:16
Dakujem,chcela som len vediet,ci zo zanedbaneho zuba moze byt az zhubny nador v hrtane, ci to mohlo prejst az tak daleko,pretoze k s doktorov mal panicky strach,tak som nevedela a stale mato velmi trapi,kazdy ma na to iny nazor,ale aj tak niektorym velmi pekne dakujem.